Giphy, iOS 12 kullanıcıları için bir klavye uzantısı ve etiket oluşturucu başlattı

0
74

Giphy, iOS uygulamasını yeni bir çıkartma aracı ve metinlere dahil edebileceğiniz bir klavye uzantısı eklemek için güncelledi. Giphy kullanıcıları bugün başlayarak GIF’leri daha hızlı paylaşmak için klavye uzantılarını iOS cihazlarına ekleyebilir.

Giphy uygulamasının en son sürümünü güncelledikten veya indirdikten sonra iPhone veya iPad’inizdeki sol alt köşede bir küre simgesi görebilmeniz gerekir. Bu, klavye dilini, arama işlevselliğinin web sürümüne benzediği Giphy olarak değiştirmenizi sağlar. Bu güncelleme sadece iOS 12 veya daha sonraki sürümleri desteklemektedir.

İPhone X veya daha yeni cihazlara sahip olan kullanıcılar, Apple’ın TrueDepth kamera teknolojisi aracılığıyla başkalarına göndermek için kendi animasyonlu Giphy etiketlerini kaydedebilecekler. Ayrıca GIF’leri ve çıkartmaları favori olarak kaydedebilir ve altyazı ekleyerek, kırparak ve videonuzu döngü yaparak medyayı düzenleyebilirsiniz.

Yeni güncelleme, Giphy’nin Ocak ayında Tapslash’ı geri almasıyla kısmen doldu. Bu da insanların kendilerini ifade etmek için kullanabilecekleri benzer bir klavye uzantısı yaptı. Tapslash’in web sitesi artık Giphy’ye yönlendiriliyor ve blogu artık geçersiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here