Android

Galaxy S8’in Kullanıcı Kılavuzu Sızdırıldı

Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus’un tanıtılmasına resmen sayılı günler kaldı, ancak görünen o ki bazı sabırsız Samsung çalışanları erken davranarak bu yeni modellerin kullanıcı kılavuzlarını internete sızdırma kararı aldı. Samsung’un resmî web sitesi üzerinden paylaşılan görsellerde kullanıcılar için yönlendirmeler yer alırken, hatanın farkına varan çalışanlar apar topar dosyayı kaldırdı.

Kılavuz silinmeden önce dosyayı saklama imkânı bulan bir Reddit kullanıcısı, Samsung’un bu yeni modellerinde kullanılan en göz alıcı özellikleri kamuoyuyla paylaştı. Tahmin edildiği üzere kullanıcı kılavuzunda Galaxy S8 ve S8 Plus’a ait birçok özelliğe de atıf yapıldı. Bunlardan birisi ve en önemlisi kuşkusuz Bixby isimli yapay zekalı asistan oldu.

Basmanız veya konuşmanız yeterli

Google Asistan’ı çalıştırmak için “OK Google” demeniz gerektiğini muhtemelen biliyorsunuz. Samsung’un yeni asistanı Bixby için de bu yöntemi kullanabilmeniz mümkün. İsterseniz “Bixby” diye seslenebilir, isterseniz de ayrıca konumlandırılmış olan Bixby tuşuna basabilirsiniz. Daha sonra yazarak veya konuşarak Bixby’den sizin için yapmasını istediğiniz şeyleri talep edebiliyorsunuz.

Hatırlatıcılarınız, alarmlarınız, hava durumları ve önerilen uygulamalar gibi birçok farklı veri Bixby’nin ana ekranında sizleri karşılayacak. Bixby Vision isimli özellik de kamerayla tarattığınız herhangi bir nesnenin hakkında size bilgi verecek, yabancı dilde metinler yer alıyorsa bunları dilinize çevirecek.

Bixby ile eğlenceli sohbetler yapmak için S8 ve S8 Plus’un tanıtılmasını biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.