Galaxy S7 Oreo güncellemesi yeniden yayınlandı!

0
58

Galaxy S7 Oreo güncellemesi yeniden yayınlandı!

Android Oreo güncellemesi Samsung’un, Galaxy S7 ve S7 Edge modellerine yönelik düzeltilerek yeniden yollandı.

Samsung, amiral gemisi Galaxy S7 modellerini 2019 yılında piyasaya sürmüş ve en son Oreo güncellemeleri yaparak, telefonlarını güçlendirmek isterken; kullanıcılarının şikayetleri ile karşılaştı.  İngiltere’deki ve Kanada’daki kullanıcılar, güncelleme sonrası yaşadıkları kilitlenme ve yeniden başlama sorunundan şikâyette bulununca, şikayetleri dikkate alarak Samsung, Oreo güncellemesini geçici bir süre askıya almıştı.

Samsung, güncellemeyi yeniledi

İlk olarak, İngiltere’deki kullanıcılar tarafından Galaxy S7 ve Edge 7 telefonlarına güncellemeleri yüklendi ve telefonlar beklenilmedik bir şekilde kendisi kapanmaya ve açılmaya başladı. Aynı sorun Kanada’da güncelleme yapan kullanıcılar tarafından da yaşanınca; kullanıcıları zorlayan aksaklıkların giderilmesi için Samsung duruma müdahale etti ve Android Oreo hataları düzelterek güncellemeyi yeniledi.

Galaxy S7 Oreo güncellemesi dağıtılmaya başlandı

Samsung, sorun ile karşılaşan kullanıcıların sayısı az olmasına rağmen, güncellemenin yayınlanmasını direk iptal etti. Aksaklığın neden kaynaklandığı araştırılmaya başlandı. Sorunun ana nedenine dair Samsung bir açıklama yapmasa da, askıya alınan Oreo güncellemeleri düzenlenerek, yeniden kullanılabilir hale getirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here