Galaxy S7 Edge Parlak Siyahlığı ile Karşımızda

0
100

Apple’ın Jet Black diye ifade ettiği, Türkçe’de ise simsiyah olarak karşılık bulan Galaxy S7 Edge’nin parlak siyah tasarımı, Samsung kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Yeni renk seçeneğiyle modelin ilgi odağı olup olmayacağı merak konusu. Geçtiğimiz aylarda Galaxy Note 7’de yaşanan batarya odaklı sorun yüzünden telefonun satışı durdurulmuştu. Satılan cihazlar ise piyasadan geri çekilmeye başlanmıştı. Note 7’nin gözden düşmesi ile Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleri yeniden dikkat çekmeye başladı.

Samsung firması bu telefonlarda yeni renk seçenekleriyle kullanıcılarda alternatif oluşturmaya çalışıyor. Galaxy S7’nin en son çıkartılan mercan mavisi modelinin ardından şimdide parlak siyah modeliyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir haberde Apple’ın iPhone 7’de kullanmış olduğu Jet Black ( parlak siyah) seçeneğinin Samsung Galaxy S7 Edge modelinde de kullanılacağı ifade edilmişti. Yakın zamanda ise Galaxy S7 Edge’nin parlak siyah modellerinin sızıntı görselleri medyaya yansımıştı. İlk çıkan Galaxy S7 Edge ve parlak siyah Galaxy S7 Edge karşılaştırıldığında göze çarpan en önemli fark çerçevelerin siyah olmasıdır. Modelin bütün anten çizgileri kıvrımları ve tuşları siyah olması itibarı ile dikkat çekiyor.

Onyx Black modeliyle kıyaslandığında telefonun yan tarafındaki metal kısımların parlak boya ile boyandığı görülüyor. Galaxy S7 ve Edge S7 modellerinin ön ve arka kısmı cam yapıda olduğundan her türlü parlak görünüm verdiğini söyleyebiliriz. Fakat parlak siyah modelde kullanılan rengin tonu ve yan kısımlarının parlak durması telefonu daha çekici hale getiriyor. Hem şık hem de güncel tasarımlarıyla Galaxy S7 ailesi, artan renk seçenekleri ve kullanacağı Android 7.0 Nougat güncellemesiyle S8’e kadar güncel kalacağı ve ilgileri üstünde tutacağı düşünülüyor.