Android

Galaxy S6 Edge için Android 7.0 Nougat Yayınlandı

Uzun süredir yeni Nougat güncellemesinin verilmesini bekleyen Galaxy S6 Edge kullanıcılarına iyi haber az önce geldi! Samsung cephesinden yapılan resmî açıklamada Galaxy S6 ile birlikte Galaxy S6 Edge için de Nougat güncellemesinin indirilebilir hale geldiği duyuruldu.

İşaret fişeği Vodafone’dan geldi

Daha önceki güncellemelerde de olduğu gibi Samsung yine telefon operatörleriyle işbirliğine gitti ve güncellemeleri ilk olarak Vodafone’dan satılan cihazlara güncellemeyi dağıttı. İlk etapta bugün çeşitli Avrupa ülkelerindeki müşteriler telefonlarını yeni Nougat sürümüne yükseltmeye başladı. Buna göre İtalya, Hollanda, İrlanda, Birleşik Krallık ve Romanya’nın da aralarında olduğu birçok Avrupa ülkesinde güncelleme indirilebilir hale geldi. Ayrıca İsviçre’nin en büyük telefon operatörlerinden Swisscom da güncellemeyi resmen yayınladı.

Hemen güncellemeleri kontrol edin!

SM-G925F model numarasına sahip bir Galaxy S6 edge telefona sahipseniz ve yukarıda ismi zikredilen ülkelerden birinde yaşıyorsanız, OTA yoluyla dağıtılan bu güncellemeyi hemen cihazınıza yükleyebilirsiniz. Böylece Galaxy S6 edge kullanıcıları arasında Android 7.0 Nougat yazılımına ilk kez güncelleme yapmayı başaran şanslı azınlık arasında siz de yer alabilirsiniz.

Peki ya Türkiye’deki telefonlar?

Android 7.0 Nougat güncellemesinin erteleneceği yönündeki haberler bundan yaklaşık 2 gün önce teknoloji sitelerinde yer almıştı. Yukarıda bahsi geçen Avrupa ülkeleri arasında Türkiye’nin olup olmadığı henüz bilinmiyor. Bu yüzden siz de Galaxy S6 veya S6 Edge kullanıcısıysanız, lütfen güncelleme alıp almadığınızı yorum kısmından bizlere bildirin!

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.