Galaxy S10 bir kulaklık jakı ile Samsung’un son amiral gemisi olabilir

0
59

LG’nin ve audiophile-grade çıkışına odaklanmasının dışında, kulaklık jakının Samsung’a göre daha sadık bir savunucusu olmamıştı. Telefon devi, 3.5mm jack’ın pazarlama ve cihaz duyurularına devam etmesini düzenli olarak sürdürdüğünü ve Android dünyasının en önde gelen üreticisi statüsünün, milyonlarca kulaklık jakı donanımlı telefonun her biri tarafından nasıl satın alındığı ve kullanıldığının büyük bir etkisi olduğu anlamına geliyor. ay.

Ancak, OnePlus ve Xiaomi’den Huawei’ye ve Google’a, neredeyse tüm diğer önceki kulaklık jakı pensleri Samsung’un politikası sonsuza kadar sürecek mi? Ya da aslında aslında bitmiş mi?

A8S SAMSUNG’UN İLK KULAKLIK JACK-AZ GALAXY TELEFONUDUR

Samsung’un en yeni akıllı telefonu olan Galaxy A8s , bir kulaklık jakı olmayan ilk modelidir ( flip telefonlarını saymazsanız ). Ayrıca, şirketin ilk olarak orta sınıftaki cihazlara üst düzey özellikler koyma konusundaki yeni stratejisine uygun olarak, selfie kamera için dairesel bir ekran kesme özelliğine sahip ilk kişi. Yakın zamanda duyurulmuş olan Galaxy A9, arkada dört kamera bulunuyor .

Öyleyse soru, Galaxy A8s’in kulaklık jakı meraklıları için kömür madeni kanaryası olup olmadığıdır. Samsung geleceği işaret etmesi gereken bir dizi ileriye dönük bir cihaz üzerinde jack istekli, istekli ise, Galaxy S ve Not gibi amiral gemisi telefonları daha önce ne kadar uygun?

 

Bir Galaxy S10 ile eski kulaklık kullanmayı planlayan herkes için iyi haber, çoğu endikasyonun Samsung’un bu cihaz için jakı tutmasını göstermesidir. Bloomberg Ekim ayında raporunu yaptılar Samsung 3.5mm portu ihmal prototip telefonlar “oynuyor” olduğunu, ancak dahil edilecektir önermek o sırada orada birkaç doğrulanmamış sızıntıları beri.

Kılmak Galaxy S10 Plus’ın yukarıda gelir elde 91Mobiles ve OnLeaks örneğin. Samsung’un Galaxy A9’un dörtlü arka kamera dizisini benimsemeyi planladığını, aynı zamanda kulaklık jakının sağlam olduğunu da açıkça gösteriyor.

Bu arada, Çin’den çeşitli vaka sızıntıları Galaxy S10’un tasarımının yönlerini destekliyor gibi görünüyor.

Galaxy S10 henüz vahşi bir şekilde yayılmadı, bu nedenle bu sızıntıların yanlış olması olası. Ancak şu ana kadar bildiğimiz kadarıyla, Galaxy S8’in en azından kulaklık yuvasını tutması, Galaxy A8’in atlamasına rağmen görülüyor.

Bununla birlikte, kulaklık jakı donanımlı Samsung amiral gemilerinin günleri hala numaralandırılabilir. Yerel elektronik endüstrisinde iyi durumda olan Kore çıkışlı ET News , birkaç ay önce Samsung’un, 2019 sonbaharından sonra piyasaya sürülen amiral gemisi cihazlarından 3,5 mm bağlantı noktasını kaldırmayı ciddi bir şekilde düşündüğünü bildirdi. Bu, Galaxy Note 10’un Jack’i ya da belki de daha çok Galaxy S11’i bırakın.

SAMSUNG’UN BU ELBİSEYİ TAKİP ETMESİ KAÇINILMAZ GÖRÜNÜYOR.

Daha geniş sektörel trendler göz önüne alındığında, Samsung’un nihayetinde takip edecek olması kaçınılmaz görünmektedir. Apple, bu tüm tartışmayı başlatan jack-az iPhone 7’yi piyasaya sürdüğünden bu yana 2019 sonbaharı üç yıl sonra markalanacaktı. Kablosuz ve USB-C kulaklıklar, kullanılabilirlik, kalite ve değer bakımından önemli ölçüde geliştirildi; bu nedenle, kriko eksikliğinin nadiren rahatsız edici olduğu noktaya kadar.

Kulaklık jakını yerleşik bir tasarımdan çıkarmak, tüketicilere haklı gösterilmeye devam etmekte, çünkü fayda hemen açık değildir. Ancak hiç kimse, Samsung gibi yeni endüstriyel tasarımları denemeyi sevmiyor ve sonunda kulaklık jakının yeterince düşük bir kullanım göreceği ve mühendisliğe dahil olmayacak kadar kısıtlamalar getirdiği bir devrilme noktası olacak.

Şimdilik, Galaxy S10’un önümüzdeki aylarda duyurulduğunda eski kulaklık desteğine sahip olmaması bizi şaşırtacak. Yine de, S11, ya da geliştirme aşamasında olan “Infinity Flex” katlanabilir telefon mu? Bu çok daha az şaşırtıcı olurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here