Galaxy Note 9 hayallerinizi yıkabilir!

0
50

Galaxy Note 9 hayallerinizi yıkabilir!

Galaxy Note 9 modeline Samsung, kullanıcıları tarafından çok istenilen bir özelliği ekleyip eklemeyecek mi merak konusu iken; şirket parmak okuma özelliğinin bir sonraki modele kaldığını belirtti.

Galaxy Note 9 ekrandan parmak izi okuma sunmayacak!

Samsung, parmak okuma izi özelliği ilk sunan akıllı telefon modelini Galaxy S 10’da kullanıcıları ile buluşturacak. Bu yılın başında çıkan patent, parmak izi okuma sensörü teknolojisi için Samsung tarafından yapılan çalışmaları onaylamıştı.

Şirket patenti almış olmasına rağmen ağustos ayında tanıtılması planlanan Galaxy Note 9 modeline teknoloji yetişecek mi hale belirsizliğini koruyor. Güney Kore basını tarafından yapılan yorumlarda ise, Samsung Galaxy S9 daha yeni piyasaya sürülmüşken ve Galaxy S10’unda çıkışına daha vakit varken Galaxy S serisine teknolojinin gelme ihtimalinin yüksek olduğunu iddia ediyor.

Galaxy Note 9 ekrandan parmak izi okuma

Şirket parmak izi okuma özelliğini yeni phablet ile sunmayı isterken, teknolojinin tutarlılık geliştirme çalışmalarında ve maliyetlerin düşürülmesi yönündeki çalışmalar nedeniyle karar değiştirdiği belirtiliyor.

Akıllı telefon sektöründe önde gelen iki isim Qualcomm ve Apple da kendi ekranından parmak izi okuma sensörü üzerine çalışmalarına devam ediyor. Apple, 2019 İPhone modelleri için bu özelli sunabilir mi bu çok merak edilen bir soru olarak cevabını bekliyor.

Samsung’un erteleme kararı almasının arkasındaki önemli bir diğer sebep ise; parmak izi tarayıcısının akıllı telefon ve tabletlerin harici cihazlarda da kullanılmasını sağlamak istemesi olarak iddia ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here