Galaxy Note 8 İle Çift Sim Kart Desteği!

0
167

Galaxy Note 8 konusunda, ön plana çıkarılan birbirinden farklı seçimler ve yeniliklerin haberini hazırladık sizlere. Bildiğiniz gibi uzun zamandır beklenen Galaxy Note 8 cihazına dair yenilikler, gerçekten de önem arz ediyor. Tanıtımına az bir süre kala elimize geçen kesin bilgilere göre Galaxy Note 8 için pek çok özellik çıkıyor ön plana. Galaxy Note 8 için farklı bir versiyon Avrupa kullanıcılarına ulaştırılacak. Bu da çift sim kart desteği ile gelen cihazlar olarak çıkıyor ön plana. Tabi bu sefer durumlar biraz değişiyor. Çünkü duyumlarımıza göre Samsung Galaxy Note 8 içinde sunduğu çift sim özelliklerini koyar iken, SD kart yuvasını iptal etmiş.

Eğer çift simli bir Note 8 istiyorsanız, sd kart yuvasından vazgeçmiş olmanız gerekiyor. Bu da farklı bir bakış açısı ile üretilen Note 8 olarak çıkıyor karşımıza. Keza Samsung, bu Note 8 modelinde farklı yaklaşımları ön plana çıkarmak istiyor. Bu da bir nevi hibrit SIM yuvası olarak ön plana çıkarılan bir seçenek yaratıyor.

Bilindiği gibi bu kulanım şeklinde, ikinci göz ya ikinci SIM kart ya da microSD kart yuvası olarak kullanılıyor diyebiliriz. Profesyonel seçeneklerin, olmazsa olmaz yeniliklerin ve ayrıcalıklı yaklaşımların her halini birkaç tıklama kadar yakından inceleyebilirsiniz. Yani, ikinci SIM kartı kullanmak istediğinizde şayet, 256 GB’lık microSD kartınızı çıkartmanız gerekecek ve bu da telefonunuz ile ilgili hafıza sorunları yaşayabileceğinizi gösteriyor. Çünkü Note 8 zaten basit kullanımlar için üretilmiş bir telefon olmayacak. Tamamen bir iş istasyonu olacağı için, hafıza önemli olacak. Dosyalar, evraklar, görseller ve tasarımlar ile ön plana çıkarılan bu seçenekler için, alternatif çözüm beklentilerinin olacağı düşüncesindeyiz.