Dijital Fotoğraf

Her Fotoğrafçı Bilmeli 10 Lightroom İpuçları

1. Lightroom’da otomatik ton

Otomatik ses bölümü Lightroom, Lightroom’da düzenleme işleminize gerçekten iyi bir başlangıç ​​yapmanızı sağlar. Sonuçları kabul etmek zorunda değilsiniz – sadece sıfırlayın ancak bir rehber olarak kullanın.

2. Lightroom’daki açı aracı

Üst araçta, Açı Aracı olarak adlandırılan küçük bir şey var. Temel olarak, herhangi bir düz çizgi üzerinde ufukta çizebileceğiniz bir çizgi vardır ve görüntünüz yatay veya dikey olarak hizalanacaktır.

3.. Kırpma kaplamaları

Kırparken, sadece kılavuz olarak basit ızgaraya sahip olmanız gerekmez. ‘O’ tuşunu kullanarak çoklu bindirmeler arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu kadar basit. Shift + o tuşlarına basın ve bindirmeleri de döndürebilirsiniz.

4.. Lightroom radyal fırçayı kullanarak odak ekleyin

Bu oldukça şaşırtıcı. Lightroom radyal burcunu kullanın ve netliği -100’e getirin – bu aslında fotoğrafı bulanıklaştırır. Ardından keskin kalmak istediğiniz şeyi boyayın. Etkiyi daha görünür kılmak için çoğaltın.

5.. Özellikleri sıfırla

Herhangi bir kaydırıcının adını çift tıklamanız yeterlidir ve 0’a sıfırlar. Bu, işleri kolayca sıfırlamanın gerçekten hızlı bir yoludur. Tüm bölümleri, modül başlığının solundaki geçiş tuşunu kullanarak da kapatabilirsiniz.

6.. \ Kullanmadan önce ve sonra hızlı

Bunu kısa bir yapalım. Düzenlemelerinizi kapatmak ve tekrar açmak için tekrar vurmak için sadece ters eğik çizgi vurun. Bu, düzenlemeleri değiştirmez veya silmez – sadece onları gizler.

7.. Parlaklık

En güçlü özelliklerden biri. Bu, belirli bir renk aralığının yandığı açıklığa ya da yansıtıcıya bakar. Bu aracı kullanarak belirli renkleri içeren bir görüntünün denemelerini kolayca yapabilirsiniz. Gökyüzü, ağaçlar ve cilt tonları Bu aracı SEVİYORUM.

8.. Lightroom Classic’de düz çizgiler nasıl çizilir

Evet, doğru: Lightroom CC Classic mükemmel düz çizgiler çizmenizi sağlar. Yerel ayarlama araçlarından herhangi birinde çizim yaparken vardiya tutun ve tekrar tıklayın ve işiniz bitti. İki nokta arasında mükemmel bir çizgi. Tutmaya ve tıklamaya devam edin ve çizgiler birleştirilmeye devam eder.

9.. Hız için Lightroom Sanal kopyaları nasıl kullanılır

Sabit sürücünüzde kopyalamaksızın aynı görüntünün birden çok kopyasını oluşturun. Bu daha fazla çeşitlilik ve daha fazla yer harcamadan anlamına gelir. Aynı resmin birden fazla düzenlemesini sunmak için harika.

10.. Işıkları kullan (L)

Lightroom’da ışıklandırma modunu kullanarak düzenleme yaparken kendinize daha fazla odak verin. Sadece ‘L’ ve her şey çarptı ama fotoğraflar karanlıktı. Bir anda dağınıklığı ortadan kaldırmak için inanılmaz bir küçük numara.

 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.