Oyun

Fortnite hakkında bilmeniz gereken 5 şey

Fortnite Battle Royale olan çevrimiçi çok oyunculu oyun hissi , neredeyse belli bir dünya egemenliği gibi görünen şeylere bir adım daha yaklaştırarak (bazılarının) mobil hale geldi.

Eğer Fortnite Battle Royale oynamış olsaydınız, muhtemelen bir noktada konuştuğunuzu hayal kırıklığına uğramış bir arkadaşla ya da sadece son birkaç ay içinde bir noktada çevrimiçi olarak görüyorsunuz.

Için ücretsiz PS4 , Xbox One , PC ve şimdi akıllı telefonlar, bu savaş royale alt-tür çevrim içi bir çok oyunculu desteği var. Bu kendini en son oyuncu olan el bombası ve tabancayla savaşmak zorunda kalacağınız 100 oyuncu maçına atıldığınızı gösterir.

Yalnız gidebilirsin ya da arkadaşlarınla ​​takım kurabilirsin, sadece ölmeyen haritanın ölmesi ya da kurban gitme.

Zaten Fortnite Mobile ABD’de bir numaralı iOS oyunudur ve hiç oynamadıysanız, muhtemelen bunun hakkında bazı sorularınız vardır. Düzenli bir oyuncu olsanız bile, mobil oyunlar konsollarına ve PC muadillerine çok farklı canavarlar olmaya eğilimlidir, bu yüzden sadece Fortnite Mobile’ın oyun oynamayı bıraktığınız oyuna ne kadar farklı olduğunu bilmek isteyebilirsiniz.

Endişelenmemek için, Fortnite’ın iOS ve Android’e girişimi hakkında bilmeniz gerekenleri size söylemek için bu uygun listeyi hazırladık.

IOS ve Android için değil, henüz herkes oynayamaz

Belki de Pokemon Go’nun sunucusunun ilk günlerinde çökmesine dair dersler alan Epic, Fortnite mobil uygulamasına yavaş ve istikrarlı bir yaklaşım getiriyor.

Şu anda, oyun sadece iOS cihazlarda kullanılabilir ve daha sonra oyunu oynamak için kişisel olarak davet edilmeniz gerekir. Fortnite’un resmi web sitesinde yer alan davet listesine katılmak için kaydolmak mümkün – zaten yayına başladılar ve Epic sunucularının sizin için hazır olduğunu düşündüğünde davetiyenizi alacaksınız.

Son zamanlarda, arkadaşlara davetiye gönderme yeteneği, oyunun mobil versiyonunu oynayanlara genişletildi, böylece genişleme hızla ilerliyor gibi görünüyor. Şu anda iOS’ta Fortnite oynuyorsanız, Epic’ten gönderilecek bazı davetleriniz olduğunu bildiren bir e-postayı arayın.

Cihazınızdaki oyunu açmanız, davet bağlantılarına erişmenizi (yaklaşık üçte beklemenizi) sağlar ve bunları arkadaşlarınız listenize otomatik olarak eklenecek iOS kullanan arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Android kullanıcılarının henüz bu davet sistemine erişimi yok. Epic, oyunun bir Android sürümünün birkaç ay içinde geleceğini ve iOS beta sürümünün ne kadar hızlı geldiğine inandığımızı söylüyor. Android cihazınıza destek sağlandığında bir bildirim almak için resmi siteye kaydolabilirsiniz.

Çapraz oynamayı ve çapraz ilerlemeyi destekler

Fortnite ile ilgili en büyük şeylerden biri, her şeyden çapraz platform oyunu. PC, konsol ve mobil oynatıcılar birlikte oynayabilecekler – ancak Xbox One ve PS4 oyuncuları bunu yapmayacak.

Dolayısıyla, bir Xbox One sahibiyseniz, mobil cihazlarda ve PC’deki kişilerle eşleşmeler girebileceksiniz, ancak PS4’teki kullanıcılara giremeyeceksiniz. Aynı PS4 sahipleri için de geçerli. Epic’in konsolda çapraz oynamak istememesi değil, Microsoft ve Sony’nin bir anlaşma yapmadan önce bir çeşit anlaşmaya varması gerekiyor . Şu anda nefesimizi tutmuyoruz.

Ne olursa olsun, cross-play kullanmak için seçim yapmak kesinlikle güzel olsa da, herkes için değil. Örneğin, mobil oyuncuların, onları destekleyebilecek katı bir takımın parçası olmadıkları sürece, PC oyuncularına karşı ciddi bir dezavantajlı olma ihtimali yüksektir. Bu yüzden Epic, çapraz oynamayı tercih etti. Ve fikrinizi değiştirirseniz, her şeyi değiştirmek için ayar sistemine girebilirsiniz.

Epic, çok platformlu ekiplerin, işleri daha adil tutmak için yalnızca diğer çoklu platform takımlarına karşı çekilmesini sağlamıştır. Sadece bir mobil oyuncu olarak takım sohbete erişiminizin olmayacağını unutmayın, bu yüzden sessiz ama ölümcül bir üye olmaya alışmanız gerekecek.

Epik bir hesap kullandığınız için, tüm bilgileriniz ve arkadaş listeniz platformlar arasında taşınacak ve böylece çapraz geçişin keyfini çıkaracaksınız. Şimdi, Battle Pass satın alımınızdan en iyi şekilde yararlanmak için tek bir platformla bağlı olmayacaksınız.

Tam Fortnite deneyimi

Bazen bir mobil oyundan ne alacağınızı tahmin etmek zor olabilir, ancak PC veya konsolda Fortnite çaldıysanız, mobil cihazlara oldukça benzer bir şey aldığınızdan emin olabilirsiniz. Tüm özellikler var ve aynı harita ve aynı güncellemeleri alacaksınız.

Oyun söz konusu olduğunda doğal olarak bazı farklılıklar vardır. Bir şey için, mobil cihazlar konsol ve PC gibi görsel olarak etkileyici olmayacaklar çünkü ekranları daha küçük ve neredeyse güçlü değiller.

Ayrıca konsoldaki ve PC oyunundaki bazı ses işaretlerinin yerini cep telefonundaki görsel işaretler almıştır. Bu, oyuncuya ihtiyaç duymadan oyun oynamayı kolaylaştırmaktır, bu nedenle oyuncu hareketleri beyaz bir ark ile işaretlenecek, kırmızı ile ateşlenecek ve yakınlardaki sandıklar göstergelerle vurgulanacaktır.

Muhtemelen çoğu insan için en garip değişiklik dokunmatik ekran kontrolleri olacaktır (nope, henüz Bluetooth kontrolör desteği yok). Çok uzun fiziksel düğmeler ve merhaba ekran kontrolleri. Bunlar alışmak biraz zaman alabilir, ancak iyi çalışıyor gibi görünüyorlar.

Fortnite Mobile’da hızlı olmak daha zor ama yine de tam bir Fortnite Battle Royale deneyimi ve diğer mobil oyuncularla eşleşirseniz, en azından sizin gibi yeni kontrol sistemini öğrendiklerini bildiğinizden emin olabilirsiniz.

Oynamak için bu telefonlara ihtiyacınız var.

Fortnite oynayabilecek her bir iOS cihazı değil.

IPhone 6S / SE, iPad Mini 4, iPad Air 2, iPad 2019, iPad Pro cihazları veya daha sonra iOS 11 kullanıyor olmanız gerekir. Farklı cihazlar biraz farklı olacaktır. Daha geniş ekranlı daha güçlü telefonlar doğal olarak daha iyi oynayacak ve oyunun daha geniş bir görünümünü sunacaktır. Bununla birlikte, deneyim anakartın karşısında bile güzel ve tüm telefonlar 30 fps’de kilitlendi.

Şimdiye kadar, Epic hangi Android işletim sisteminin oyun oynamak için koşacağını açıklamamıştır, ancak bu sunumun bir kaç ay sonra yapılması şaşırtıcı değildir. Oreo’yu çalıştırmanız gerekeceğini düşündüğümüze emin olun.

Fortnite Mobil’in indirme boyutu 2GB’tır,

Bu her zaman bilmeniz gereken bir şeydir, özellikle iPhone’larda cep telefonu gibi genişletilebilen bir depolama lüksüne sahip değildiniz. Çok sayıda belleğe sahip bir model satın aldıysanız muhtemelen herhangi bir sorun yaşamayacaksınız, ancak temel uygulamaları sürekli olarak sildiyseniz ve yeniden yüklüyorsanız, Fortnite’ı yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.