AndroidMobil

Fiziksel klavyeli BlackBerry modeli göründü

Tıpkı Nokia gibi bir döneme damgasını vuran, altın çağlarını yaşadıktan sonra pazar payında düşüş eğilimi sergilemeye başlayan BlackBerry; BB10 işletim sistemini geride bırakarak tamamen Android cihazlar üretmeye ağırlık vermeye çalışıyor. Yakın tarihte de akıllı telefon üretmekten tamamen vazgeçeceği konuşulan BlackBerry, şuanda üretmeye devam ettiği cihazlarda fiziksel klavye kullanmaktan da geri durmuyor.

bb-1

Mercury kod adlı yeni bir cihazı sızdırılan BlackBerry, geleneksel olarak bu modelde de fiziksel klavye konumlandırmış.

Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da yer alan fotoğraflara göre Mercury’nin 4.5 inçlik HD bir ekranı bulunuyor. 3:2 oranına sahip bu ekrana bir de fiziksel QWERTY klavye eşlik ediyor. Böylece arkadaşlarınızla yazışırken daha hızlı cümleler kurabilmeniz mümkün kılınmış.

bb-2

Tüm bu fotoğraflar muhtemelen henüz prototip aşamasındaki bir cihaza ait. Ancak telefonun final sürümüne de çok benziyor, çünkü eksik hiçbir parçası yok gibi gözüküyor. Android Nougat 7.0 işletim sistemine sahip olduğu gayet açık olan modelin klavyesinde boşluk tuşunda bir de parmak izi okuyucu sensörü konumlandırılmış.

Fiziksel klavyeli BlackBerry’nin donamım özelliklerine baktığımızda ise karşımıza Snapdragon 821 işlemci seti çıkıyor. Henüz doğrulanmamış olan bu bilgilere göre telefonda 3GB RAM, 18 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kamera bulunacak.

BlackBerry hayranlarını sevindiren ve umutlandıran bu yeni cihazın ne zaman satışa sunulacağı ise merak konusu oldu. Resmi olarak herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da, 2019’de Mercury kod adlı bu cihaza dair haberleri daha sık okuyabiliriz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.