Genel BilgiIOS

FaceTime’de Video Nasıl Kaydedilir?

MacOS'ta FaceTime çağrısı nasıl kaydedilir

MacOS’ta FaceTime çağrısı nasıl kaydedilir?

Video Apple kullanıcısı ve şirketin ürünlerinin kullanıcıysanız, arkadaşlarınızla ve aile üyelerinizle iletişimde kalmak için FaceTime’ı kullana bilirsiniz. Nasıl yapılır makalesinde ayrıntılı olarak açıkladığımız gibi, FaceTime çağrılarını başlatmak için macOS sisteminizi de kullanabilirsiniz .

Şimdi bu kılavuzda, aramaları kaydetmek için macOS sisteminizin Ekran Kaydı özelliğini nasıl kullanabileceğiniz konusunda adım adım bir işlem göstereceğiz.

MacOS’ta FaceTime görüşme videosu nasıl kaydedilir ?

 

Adım 1:  Mac’inizde ‌FaceTime‌ uygulamasını başlatın ve yeni bir çağrı başlatın.

Adım 2: Şimdi Uygulamalar / Yardımcı Programlar klasöründen veya Command + Shift + 5 tuşlarına basarak macOS Ekran Görüntüsü uygulamasını başlatın.

Adım 3: Şimdi, ekran görüntüsü uygulamasında, “Seçilen Bölümü Kaydet” düğmesine tıklayın ve ‌FaceTime‌ video penceresini seçin.

Adım 4: İşlem tamamlandığında, Ekran Yakalama panelinde “Seçenekler” i tıklayın ve kaydedilen dosyayı saklamak için bir Kaydetme yeri seçin.

Adım 5: Bundan sonra, “Mikrofon” altında Mac’inizin yerleşik mikrofonunu seçin. Ardından, ekranda kayıt yapmaya başlamak için “Kaydet” e tıklayın.

Adım 6: İşiniz bittiğinde, “Kaydı Durdur” düğmesine tıklayın, kayıt dosyası otomatik olarak seçilen konuma kaydedilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.