AndroidIOSSosyal Medya

Facebook’un Express Wi-Fi’si – Artık kendi Android uygulaması var

Facebook  gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcıların Wi-Fi için ödeme yapmasına izin veren bir uygulamaya sahip. Şirket dağıtılmış Wi-Fi ağıyla birlikte gitmek için Google Play‘debir Express Wi-Fi uygulaması başlattı . Şu anda sadece Endonezya ve Kenya’da çalışıyor.

Uygulama şimdilik iki ülkede mevcut olsa da, yerel bir hizmet olarak Express Wi-Fi halihazırda beş ülkede kullanılıyor. Hindistan, Kenya, Tanzanya, Nijerya ve Endonezya.

Şirket yaptığı açıklamada, şirketin yerel Express Wi-Fi bağlantı noktaları aracılığıyla hızlı ve uygun fiyatlı İnternet’e erişmek için basit ve güvenli yol sunması için Google Play mağazasındaki Express Wi-Fi uygulaması olarak yayınlanıyor .

Express Wi-Fi, Facebook’un gelişmekte olan ülkelerdeki yetersiz hizmet alan bölgelere internet getirmesi için bir başka girişimdi. Bu, teknoloji şirketlerinin gelişmiş ülkeler arasında zaten doymuş bir pazarın ötesine geçme ihtiyacının kısmen artmasıyla sonuçlandı.  Facebook, geçmişte Express Wi-Fi ile birlikte Free Basics’i de başlattı .Ücretsiz sürümün reklamlarla dolu olduğu için tercih edilmeyebilir.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.