arama

Facebook Gelişmiş Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır?

Facebook bildirim
  • Google News Abone Ol
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Celal

Bilinen en çok kullanıcıya sahip sosyal medya uygulaması Facebook bazen gelen bildirimleri, mesajları göremiyor ve hemen haberdar olmayabilir.

Facebook Sesli Bildirimler

Facebook bildirim ayarları özelliklerinden sesli bildirim özelliği vardır. Bu özelliği açık tutma ve kapalı tutmak kendine özgündür. Her yeni bildirim alındığında ses çal özelliğini açık hale getirildiğinde bildirim geldiğinde telefon, tablet, bilgisayar gibi giriş yapılan cihazdan sesli uyarı gelecektir. Mesaj geldiğinde bir ses çal açık hale getirildiğinde herhangi bir kişiden mesaj geldiğinde telefon, tablet, bilgisayar gibi giriş yapılan cihazdan sesli uyarı gelecektir.

Facebook Kullanıcıları Neler Hakkında Bildirim Alabilir

Birinin kişiyi bir fotoğrafa etiketlenmesi veya gönderiye yorum yapılması gibi kişiyi ilgilendiren hareketler hakkında her zaman bildirim gelir. Doğum günleri, kişilerin doğum günleri hakkında bildirimler gelmesini istenip istenmediğini seçilebilinir. Anılar, hatırlanmak istenebilecek anılar hakkında bildirimler almak istenip istenmediğini seçilebilinir. Yakın Arkadaşlar, yakın arkadaşlar hakkında bildirimler almak istenip istenmediğini seçilebilinir. Etiketler, kişiler tarafından etiketlenme yapıldığında bildirim al özelliği açılabilir. Yönettiğin sayfalar, yönetilen sayfalar ile ilgi her türlü bildirim özelliği açılabilme özelliği vardır. Grup hareketleri, grupta yapılan her faaliyet ve harekette bildirim gelmesi istenilirse bu özelliği açılabilir. Uygulama istekleri ve hareketleri, bu özellikler hakkında istenilen bildirimlerde ise özelliği kullanmak mümkündür. Canlı videolar, canlı videolar yapıldığında bildirim gelmesi isteniyorsa bu özellik açılabilir. Yeni yerel sayfalar, yeni yerel sayfalar hakkında bildirim açmakta Facebook’ta mümkün kılınır.

Bildirimler Nasıl Alınır?

E-mail, e-mail yoluyla bildirim almak mümkündür. Facebook’ta kullanıcılar tarafından yapılan hareketlerin bildirimleri e-mail yoluyla bilgilendirmesi yapılır. Bu özelliğin devre dışı bırakmak mümkündür. Site ve mobil, site ve mobil şeklinde bildirim özelliği açmak mümkündür. Bu özellik gelen bildirimleri Fuygulama kapalı olsa bile bildirimler ekranın köşesinde yansıtır. Bu özelliği kapamak mümkündür. Kısa mesaj, kısa mesaj bildirimlerini açıp, kapatmak mümkündür. Bu özellik Facebook kullanıcıları tarafından yapılan hareketleri sms yolu ile bilgilendirme yapar.

BENZER İÇERİKLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.