Sosyal Medya

Facebook Yorumlarda GIF Butonunu Test Ediyor

Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook’un son dönemde yorum kısmıyla ilgili köklü bir değişiklik hazırlığı içinde olduğunu muhtemelen duymuşsunuzdur. Tıpkı Gmail’de olduğu gibi yazışma başlıkları şeklinde yeniden tasarlanan yorum kısmında yapılacak değişiklikler bununla sınırlı olmayacak. Yabancı teknoloji sitelerinde geniş yankı bulan yeni bir habere göre Facebook, yorumlarda GIF göndermek isteyen kullanıcılar için özel olarak bir buton kullanmaya hazırlanıyor.

Messenger’da halihazırda kullanılıyor

Hatırlanacağı üzere yine Facebook’a ait olan Messenger uygulamasında GIF göndermek için özel olarak kullanılan bir buton mevcut. GIF yazılı bu butona basan kullanıcılar arkadaşlarına istedikleri hemen her konuyla alakalı hareketli görseller gönderebiliyor. GIF’leri Giphy ve Tenor gibi arşivlerden arama yaparak sunan Facebook, bu özelliğin aynısını yorum kısmına uyarlamayı hedefliyor.

Şirket yöneticileri iddiaları doğruladı

Şuan yorum kısmından sadece fotoğraf paylaşılabiliyor. Bu fotoğrafların kullanıcıların tepkilerini tam manasıyla ifade etmelerini sağlayamadığını düşünen Facebook, an itibariyle bu yeniliği test etmeye başlamış bulunuyor. TechCrunch’a bu iddiaları doğrulayan Facebook yöneticileri, “Herkes güzel bir GIF’i sever. Biz de kullanıcılarımızın yorum yazarken GIF kullanabilmelerini istiyoruz. Bu yüzden de yorum yazarken GIF ekleyebilme özelliği için test çalışmalarına başladık. Ancak şuan için bunun hala daha test edildiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz” dediler.

Test çalışmaları bittikten kısa bir süre sonra tüm Facebook kullanıcıları artık yorumlarına GIF eklemeye başlayabilecekler.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.