Sosyal Medya

Facebook Uygulamasına WhatsApp Butonu Geliyor

Facebook uygulamasının güncel sürümünü kullanıyorsanız, Menü bölümünde Instagram uygulamasına doğrudan bir bağlantı verildiğini mutlaka fark etmişsinizdir. Bilindiği üzere Instagram da Facebook’a ait bir uygulama olduğu için şirket politikası gereği iki uygulama arasında bu bağlantı kurulmuş bulunuyor. En son popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı da bünyesine katan Facebook, şimdilerde uygulamaya bir de WhatsApp butonunu eklemeyi düşünüyor.

TheNextWeb isimli haber sitesinde yer alan bilgiye göre Facebook, bu birleştirmeyle kullanıcıların uygulamadan ayrılmadan WhatsApp’ı açabilmelerini mümkün kılacak.

Buton nasıl aktif edilir?

Şuan için Facebook uygulamasında WhatsApp’ı aktif etmenin bilindik bir yolu yok. Ancak bu yeniliği fark eden bir kullanıcı, telefonun dilini Dancaya (Danimarka) çevirdikten sonra WhatsApp butonunun eklendiğini raporluyor. Ayrıca şuan için yalnızca Android kullanıcıları bu butonu kullanabiliyor. Ancak bu özelliğin tüm kullanıcılara açılmasıyla birlikte iOS işletim sistemine sahip iPhone’larda da buton aktif hale gelecektir. Şuan için Facebook cephesinden bu yeni özelliğe dair bir açıklama yapılmış değil, bu da çalışmaların halen daha sürdüğü anlamına geliyor.

Danimarka’da test ediliyor

Facebook daha önce de video düzenlemesi yapmak isteyenler için geliştirdiği Bonfire isimli uygulamayı yalnızca Danimarkalı kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Bu da WhatsApp butonunun neden Danimarka’da aktif olduğu sorusunun cevabı olarak değerlendirilebilir.

Bu butonun hayatımıza girmesiyle birlikte muhtemelen pek de bir şey değişmeyecek. Ancak meraklı Facebook kullanıcıları, bir an önce WhatsApp butonunun uygulamaya eklenmesini beklemeye başladılar bile.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.