Sosyal Medya

Facebook Messenger’a Konum Takibi Özelliği Geldi

Facebook’un ayrı bir uygulama haline getirdiği Messenger son dönemde sık sık güncelleniyor. En son dün güncelleme alan uygulamaya yeni bir özellik daha eklendi: Canlı konum takibi!

Arkadaşlarınız veya akrabalarınızın nerede olduğunu merak ediyorsanız, bu özelliği açmalarını isteyebilirsiniz. Konum takibini geçici olarak gerçek zamanlı bir şekilde sizinle paylaşan tüm kullanıcıların nerede olduğunu takip edebiliyorsunuz. Aslında çok kullanışlı bir özellik, ancak sizin de aklınızda güvenlik ve gizlilikle alakalı sorular gelmiş olabilir. Hiç endişe etmenize gerek yok, çünkü Facebook yönetimi bu özelliği en fazla 1 saat boyunca kullanabilmenize imkân tanıyor. 1 saati geçtikten sonra canlı konum takibi özelliği otomatik olarak kapanıyor.

Blog sayfasından duyuruldu

Hem iOS, hem de Android işletim sistemine sahip cihazlara indirilebilen yeni güncelleme tüm dünyada aynı anda devreye girmiş oldu. Messenger’in Ürün Yöneticisi Selena Wang, resmî şirketin blog sayfasında yayınlanan yazısında şu satırlara yer verdi:

Canlı konum takibi özelliği arkadaşlarınızla daha iyi koordine olabilmenizi sağlıyor. İstediğiniz kişiler yola koyulduğunuz adrese ne kadar yakın olduğunuzu canlı görüntüleyebiliyorlar. Gecenin bir vakti sevdiğiniz insanların nerede olduğunu öğrenmek için bu özelliği kullanabilirsiniz.

Konum paylaşım özelliği önceden otomatik olarak açılamıyordu. Verilen bu güncellemeyle birlikte bir kez açtıktan sonra attığınız her adım karşı tarafa gönderiliyor. Bu da çok büyük kullanım kolaylığı sağlıyor.

Özelliğin nasıl çalıştığını daha iyi anlamak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

https://www.facebook.com/facebook/videos/10155650727166729/

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.