Sosyal Medya

Facebook Hikayeler Özelliği Eklendi

Sosyal medya ağı Facebook, Snapchat’ten esinlendiği “Hikayeler” özelliğini Instagram’dan ve WhatsApp’tan sonra doğrudan Facebook’un mobil uygulamasına da eklemeye karar verdi. Geçtiğimiz gün hem iOS, hem de Android kullanıcıları için güncellenen uygulamayla birlikte Facebook kullanıcıları artık 24 saat sonra otomatik silinen geçici fotoğraf ve video paylaşımları yapmaya başladılar. İşin güzel tarafı, yine Snapchat’te olduğu gibi fotoğraf filtrelerini kullanabilmeleri de artık mümkün.

Snapchat’ten esinlenen çok şey var

Bilindiği üzere Snapchat, 24 saat sonra silinen içerik paylaşımı fikrinin ilk sahibi. Ancak ne hikmetse Facebook da bu fikri çok benimsemişe benziyor. Öyle ki Facebook’a eklenen yeni “Hikayeler” özelliği, Snapchat’te olduğu gibi konum bazlı filtre uygulama imkânı da sunuyor. Örneğin İstanbul’daysanız kız kulesi temalı filtreler kullanabiliyorsunuz. Üstelik bazı sponsorların reklam kampanyalarına ait filtreler de seçenekleriniz arasında.

İlk kez 2013 yılında piyasaya çıkan Snapchat’in bu fikrini esinlenen Facebook, kullanıcıların deneyimine sunduğu bu yeni özelliğiyle sitede geçirilen ortalama süreyi artırmayı da hedefliyor olabilir.

Facebook Hikayeler Özelliği etkili bir reklam modeli Olacak

Facebook bu yeni özelliği sayesinde artık çok daha fazla para kazanabilecek. Galaxy’nin Koruyucuları ve Power Rangers gibi filmlere ait filtrelere Facebook’taki kamera uygulaması içinde yer veren şirket, bu yöntemle firmalar için etkili bir reklam modeli de oluşturmuş oldu. Her yönüyle kâr etmeye devam eden Facebook’un ilerleyen dönemde Snapchat’in başka ne tür özelliklerini alacağı da bir diğer merak konusu.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.