Sosyal Medya

Instagram’dan Sonra Şimdide Facebook’a Hikayeler Geliyor

Snapchat ile hayatımıza giren hikayeler özelliği şimdilerde Facebook tarafından duyuruldu. Son zamanlarda bilhassa Instagram tarafından Snapchat özelliklerini ekleyen sosyal medya devi, buna bir yenisini daha ekledi. Snapchat hikayeler özelliği Instagram’da başarılı olunca, şimdi sıra Facebook’a geldi.

Snapchat’in popüler hususi durumunu ilk kez Ağustos ayında kullanmaya süregelen Instagram, bu bilhassa tutunmayı başardı. Günlük 150 milyon etken kullanıcıya ulaşan Instagram hikayeleri şimdi de Facebook hikayeleri olarak hizmete girecek.

Facebook hikayeleri kontrol aşamasında ve şuan yalnız İrlanda’da kullanılmakadır. Hatta Facebook adına Mashable ile konuşan bir yetkili, yeni özelliğin uzunca bir süredir bu ülkede denendiğini de belirtmiştir. Elbette Facebook halen özelliğin yatırım ve araştırma aşamasında. Özelliğe verilen isim de pek yaratıcı değil, Facebook Stories Türkçe karşılığı Facebook Hikayeleri.

Facebook Hikayerlerin Yeri

Facebook hikayeleri isim ve konsept olarak Snapchat ile aynı olsa da, platformun belli avantajlarından yararlanmasını biliyor. Tıpkı Instagram şeklinde üst bölüme yer alacak özellik, değişik kare filtreler sunarak 60 saniyelik hikayeler hazırlamanıza olanak sağlayacak.

Özellik bununla beraber interaktif olacak. Kullanıcılarının yüzünüzü tarayarak uygun AR modunu uygulayabilecek. Kullanıcılar bu hikayelere ileti atabilecekler. Direct olarak belirlenen bu özellik, Facebook Messenger’dan tamamen ayrı bir kullanım sunacak.

Fotoğraflar ve Videolar yalnız arkadaşlarımız ile paylaşılabilecek. Yine kopyalanan bir özellikte Snapchat şeklinde bu hikayeler 24 saat sonrasında tamamen silinecek ve zaman tüneline düşmeyecek.

 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.