Facebook 583 milyon kullanıcısının hesabını sildi!

0
50

2019 yılına skandallarla giren Facebook, yılın ilk çeyreğini değerlendirmek amacıyla bir rapor yayınladı. Facebook, güvenlik açıkları ile gündeme gelirken; konu ile ilgili sert tedbirler aldı. İnceleme yapmak adına 200 uygulamayı askıya alırken; tespit ettiği sahte kullanıcı hesaplarını sildi. Toplamda 2.2 milyar kullanıcısı olan Facebook, sahte olması nedeniyle 583 milyon sahte kullanıcı hesabını otomatik sildiğini açıkladı.

Facebook dahil tüm sosyal medyanın sorunu sahte hesaplar…

Facebook başta olmak üzere Twitter ve YouTube gibi popüler servislerin en büyük sorunu olan sahte hesaplar, bela olmaya devam ediyor. Facebook sahte hesaplar için yapay zeka kullanıyor ve sahte hesap açıldığı bir dakika içerisinde kapatılıyor. Günlük yaklaşıl 6,5 milyon sahte hesabın açıldığı ve bu sahte hesapların kapatılması için Facebook açısından önem arz ediyor.

Facebook tarafından hazırlanan Toplumsal Standartları Uygulama Raporu‘na göre yılın ilk üç ayında dikkatleri çeken bir istatistik ise, 21 milyondan fazla çıplaklık ve cinsel içerik, 3.5 milyon civarında şiddet içerikli tema ve ortalama 2,5 milyon adet nefret söylemi oldu. Facebook, rapor doğrultusunda bu olumsuzlukları ortadan kaldırarak, gerekli güvenlik önlemleri aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here