Eski utanç verici tweet’lerinizi nasıl bulabilirsiniz?

0
64

Hiç 28 takipçinize 2009’da neler tweet attıklarını merak ettiniz mi? “Bu şey açık mı?” Veya “Twitter” satırlarında bir şey miydi? berbat. ”Ne olursa olsun, bugün Twitter’da olduğun iyi ayarlanmış bir yetişkin olmadan önce çok fazla büyüdüğünü garanti ederim.

Twitter en popüler sosyal paylaşım sitelerinden biri haline geldiğinden , kullanıcıların çoğu 2006’dan bu yana binlerce tweet attı . Sorun, Twitter’ın kişisel yayınınızın alt kısmına kaydırmanıza izin vermemesidir – yalnızca son 3.200 tweet’lerinizi gösterir.

Eğer benim gibi ise, çevrimiçi resminizi temizlemek istersiniz – ya da utanç verici eski tweet’lerinizle temasa geçebilirsiniz – eski tweet’lerinizi anahtar kelime aramalarını ve tarihleri ​​kullanarak bulmak için bu kılavuzu kullanabilirsiniz.

Eski tweet’lerinizi nasıl bulabilirsiniz?

İşte eski tweet’lerinizi bulmak için mermi noktası rehberi, kendi utanç verici tweetlerimin ekran görüntülerini içeren daha ayrıntılı bir izledi.

  • Açık masaüstüne , arama motoru üzerinde “https://twitter.com/search-advanced” için arama
  • Yıllar önce tweetlemiş olabileceğiniz anahtar kelimeleri, tam ifadeleri veya hashtagleri isteğe bağlı olarak arayabilirsiniz.
  • Eski tweet’lerin dilini seçin
  • Kullanıcı adınızı, “Kişiler” alt başlığı altındaki “Bu hesaplardan” çubuğunda yazın.
  • Siz ve diğer kullanıcılar arasındaki eski tweet’leri görmek için diğer kullanıcı adlarını da ekleyebilirsiniz.
  • Bu tweet’lerin nereden gönderildiğini
  • Tweet’leri görmek istediğiniz başlangıç ​​tarihini seçin
  • Tweet’lerinizi görmek istediğiniz bitiş tarihini seçin.
  • İçin mobil Yazdığınız hariç, bu sadece aynı şey “den: Kullanıcı adınız başlangıcı: yyyy-aa-gg sonu: yyyy-mm-dd” Twitter’ın arama kutusuna yerine Heyecan gelişmiş aramayı kullanarak

Aşağıda, anahtar kelime aramalarını kullanarak eski utanç verici tweet’lerinizi nasıl bulacağınız hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve tüm arşivinizin size e-postayla gönderilmesini isteyen bir isteği Twitter’a nasıl gönderebilirsiniz.

Biraz daha detay…

Masaüstünde Twitter’ın gelişmiş araması, kendi tweet’lerinizi aramanıza ve anahtar kelimelere, kelime öbeklerine, kullanıcı adlarına, konumlara ve tarihlere göre filtrelemenize olanak tanır. Erken tarihli Twitter arşivinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız, “Bu hesaplardan” bölümündeki tanıtıcınızı yazın  .

Bu özellik sadece masaüstünde çalıştığı için, akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Twitter’ın arama kutusuna “aşağıdaki adresten: kullanıcı adı: yyyy-mm-gg: yyyy-aa-gg” olarak alternatif olarak yazabilirsiniz .

Tweet’lerinizi şu tarihlerde görmek istediğiniz tarih ile başlayın: 2013-05-11 ve 2014-05-11 gibi bir bitiş tarihi ekleyin.

Tweet’leri anahtar kelimeye göre bulma ve silme

Twitter ruhunuzu gerçekten temizlemenin en iyi yolu, size “sarhoş” ya da “nefret” gibi sizi rahatsız edebilecek sorunlu kelimeleri aramaktır. Bu tür kelimeler elle silinmeye değerdir  , ancak herkesin hesabı farklıdır. 2009-2012 senesinin ne diyeceğini düşün.

Arşivinize derinlemesine dalış yapın

Twitter’ınızın yalnızca bir kelime araması veya göz atmaktan daha fazlasına ihtiyacı olduğundan eminseniz,  Twitter arşivinizin tamamını  platformdan isteyebilirsiniz .

Bunu hesabınızın Ayarlar bölümüne giderek ve sayfanın en altına doğru kaydırarak yapabilirsiniz. Size e-postayla gönderilecek olan dosya, ilk tweetinizden başlayarak Twitter geçmişinizi içerecektir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here