Canon EOS-1D X Mark II

0
815

Oldukça iyi bir gövdeye sahip olan Canon EOS-1D X Mark II üst düzey fotoğrafçılar için gayet iyi bir seçimdir. 20,2 megapiksel CMOS sensöre sahip olan cihaz gayet yüksek çözünürlükte ve kalitede fotoğraf çekmenize imkân sağlıyor. 14 FPS hızında çekim yapabilen makine bu alanda da birçok rakibini geride bırakmıştır. Canlı izleme modunda bu hız 16 FPS’ye kadar çıkabilmektedir. Bu özellikleriyle oldukça hızlı olan ve saniyede 14 – 16 kare çekime kadar ulaşabilen EOS-1D X Mark II sınırsız seri uzunluğunda JPEG formatında fotoğraf çekebilme özelliğine de sahiptir. RAW formatında ise cihazın fotoğraf çekim sekansı 170 ile 260 fotoğrafa kadar düşebilmektedir. CMOS sensörü ile ISO 6,400 seviyesine kadar gayet güzel keskinlikte fotoğraflar çekilebilmektedir. ISO değeri 51,200 seviyesine kadar çıkabilmektedir. En verimli şekilde fotoğraf ve video kaydı gerçekleştirebilmek için iyi bir hafıza kartına ihtiyacınız olacağını da belirtmekte fayda var. CF II kart yuvasının yanında çok hızlı olan CFast 2,0 çipi de mevcuttur.

17

EOS-1D X Mark II Özellikleri

Yüksek çözünürlüklü ultra HD video kayıt özelliğine sahip olan EOS-1D X Mark II 60 FPS saniyede kayıt yapabiliyor. Bu da yaklaşık 6 GB veri kaydedilmesi anlamına gelmektedir. Kaliteli video kayıt yapabilmesi hafıza kartı ihtiyacını da ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle eğer cihazı alacaksanız yüksek kapasiteli hafıza kartı da satın almalısınız. Çok hızlı ve net bir otofokus özelliğine sahip olan makine net ve eşsiz çekimler yapabilmeniz olanak sağlamaktadır. 3,2 inç LCD dokunmatik ekrana sahip olan Canon EOS-1D X Mark II basit ve kolay bir kullanım ara yüzüne sahiptir. 4K video özelliği ile yüksek çözünürlükte video kaydı yapmanız mümkündür. 50 ve 60 FPS 4K video kaydı yapabilen cihaz Full HD modunda ise 100 ve 120 FPS video kaydı imkânı sunmaktadır. Süper slow motion video kaydı yapabilmesi istediğiniz şekilde video kaydı yapabilmenize olanak sağlıyor.

EOS-1D X Mark II Fiyatı

İnternet üzerinden ve teknoloji mağazalarından Canon EOS-1D X Mark II satın alabilmeniz mümkündür. Üst düzey fotoğrafçılar için uygun bir seçim olan cihazın fiyatı 20.000 – 24.000 TL arasında değişebilmektedir.