Sosyal Medya

En yeni 7 WhatsApp özelliği

İlk çıktığı günden itibaren anlık mesajlaşma servisi Whatsapp, Facebook tarafından alınması ile birlikte müşterilerin taleplerine cevap vermek için sürekli yeni güncellemeler yayınlıyor. Yaptığı bu güncellemeler ile kullanıcılarını memnun etmeye çalışan anlık mesajlaşma servisi gün geçtikçe daha kullanışlı hale geliyor. Birçok insan Whatsapp’ı kullanmasına rağmen tam olarak özelliklerini bilmiyorlar. Biz sizlere bu yazımızda en yeni 7 WhatsApp özelliğini yazacağız. Bu anlatacaklarımız son sürümü için geçerli olduğunu belirtelim. (2.12.51)

  1. Son güncelleme ile telefonunuza indirdiğiniz videoları dokunarak yakınlaştırmanıza izin veriyor. Videolar ile ilgili bir başka eklenen özellik ise, aynı Youtube uygulamasında olduğu gibi video’yu alt pencere yaparak gelen diğer mesajları okumaya devam etmenize olanak sağlıyor. Ayrıca artık Whatsapp üzerinden kırma, kısaltma gibi video düzenleme işlemlerini de yapabiliyorsunuz.
  2. WhatsApp’ın son güncellemesi ile birlikte arkadaşlarınıza PDF dosyalarını da gönderebileceksiniz. Bildiğiniz üzere internet çok sayıda PDF formatında kitap bulunmaktadır.
  3. Fotoğraf paylaşımı yaptığınız esnada bulut servisinde olan fotoğraflarınıza bakamıyordunuz. Gelen güncelleme sayesinde fotoğraflarınızı depoladığınız herhangi bir bulut hizmeti girerek fotoğraflarınızı buradan arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz. Google, Dropbox gibi bulut servislerini telefon hafızanızı yormadan rahatlıkla kullanacabileceksiniz.
  4. Son güncelleme ile kullanıcı çok rahatlatacak bir özellikte geldi. Bu özellik sohbet sırasında sizinle paylaşılan fotoğrafları, belgeleri ve bağlantıları artık otomatik olarak vurgulayacak ve bir ön izleme resmi çıkaracak. Bu özelliğe hızlı bir şekilde ulaşmak için sağ üstte bulunan seçenekler düğmesine tıkladıktan sonra “Medya” yı seçmeniz yeterli olacaktır.
  5. Daha önceki sürümlerde sohbetlerinizi temizleme sekmesi vardı. Bu sekmeyi kullanan yıldızlı mesajlarını da silmek zorunda kalıyordu. Artık silme işlemi sırasında “Yıldızlı Mesajları Koru” kutucuğunu işaretleyerek bu mesajları korumanız sağlanıyor.
  6. İnternet kotanızı koruyacak bir özellikte son sürüm ile birlikte kullanıcılara sunuldu. Seçenekler – Ayarlar – veri kullanımı izleyerek indireceğiniz dosyanın boyutuna göre kullanacağınız internet bağlantısını seçebileceksiniz. WhatsApp üzerinden gelen ve internet kotanızı zorlayacak dosyaları Wi-fi bağlantısı ile indirme seçeneği sayesinde rahatlatabileceksiniz.
  7. Yeni özelliklere WhatsApp web sitesinden indirilen beta sürüm ile erişebiliyordunuz. Artık Google Play üzerinden de bu sürüme erişme şansınız var. Erişim kazanmak için WhatsApp Beta sayfasına giderek Become A Tester’ı tıklamanız yeterli olacaktır.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.