DonanımGenel Bilgi

En iyi VPN hizmeti 2020

Kendinize mümkün olan en iyi VPN’i edinin ve çevrimiçi güvenliğinizi korumanıza, engellenen web sitelerinde gezinmenize, en yeni TV şovlarına erişmenize ve çok daha fazlasına yardımcı olacak bir araca sahip olacaksınız. 2020’de dünyanın yarısında kilitlenme ile daha da popüler olduklarını görmek sürpriz değil.

Sanal Özel Ağ’ın kısaltması olan VPN hizmeti, IP adresinizi güvenli bir sunucuya değiştirmenize veya ‘taklit etmenize’ olanak tanır. Bu, çevrimiçi daha anonim hale gelmenize yardımcı olur ve dizüstü bilgisayarınızı veya mobil cihazınızı başka bir yerde olduğunu düşünmek için etkili bir şekilde kandırmanıza izin verir. En iyi VPN seçenekleri, geleneksel çevrimiçi güvenliğin yerine veya bunlara ek olarak giderek daha fazla kullanılmaktadır.

 

İnterneti güvenli bir şekilde kullanmanıza ve engellenen web sitelerinde gezinmenize yardımcı olacak ideal hizmet olmasının yanı sıra, en iyi VPN sağlayıcıları, yabancı Netflix kataloglarındaki en yeni filmlere ve şovlara erişmenize, güvenlikte akış yapmanıza, coğrafi olarak engellenen web sitelerine erişmenize ve , çok daha fazlası (şu anda uzak iklimlerde spor izlemek için fazla kullanılmasalar bile!).

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda VPN hizmeti olması şaşırtıcı değildir – indirilebilecek seçeneklerin sayısı çok fazladır. Neyse ki, TechRadar, her biri hakkında önemli bilgiler ve özelliklerle birlikte, kesin bir üst 14 bulmak için yüzlerce en iyi VPN sağlayıcısını (ve en kötüsü!) Test etti ve inceledi.

Dolayısıyla, yeni VPN hizmetinizi ne amaçla kullanmak istersiniz, size doğru olanı yüklediğinize ve potansiyel olarak düpedüz tehlikeli olabilecek herhangi bir şeyden kaçındığınıza dair güven vereceğiz.

En iyi VPN hizmeti nedir?

Şu anda en iyi VPN hizmeti ExpressVPN’dir . Hız, gizlilik ve engellemeyi kaldırma web siteleri için en iyi seçenek. Yakın bir ikinci sırada ve üçüncü yerlerdir Surfshark olan düpedüz basitlik indirmek için ve buna bir gerçekten çekici bir seçenek yapmak işletmek ve NordVPN – akışı ve güvenlik için gerçekten güçlü bir sanatçıdır – VPN oyununda muhtemelen en ünlü isim. Bu VPN hizmetleri ve aşağıdaki rekabet hakkında daha fazla bilgi edinin.

VPN’inizi seçme

Ücretli bir VPN seçerken dikkate almanız gereken birkaç faktör vardır. İşte altı ipucu.

1. Planda ihtiyacınız olan her ülke ve bölgede sunucular var mı? Bir ülkede birden fazla sunucuya sahip olmak yükün yayılmasına yardımcı olabilir, ancak performansı artırmayı garanti etmez, bu nedenle 500 sunuculu bir planın 100 ile başka birini otomatik olarak yeneceğini varsaymayın.

2. Desteklenen eşzamanlı bağlantı sayısını kontrol edin. Tipik olarak, bu 3-5’tir, bu da aynı anda bir PC, mobil ve tablet bağlamanıza izin verir. Ancak dikkat edin, birçok şirket bunun yalnızca tek bir kullanıcı için olduğunu ve hepsinin insanların kaynakları sarsmasını önlemek için adil kullanım politikalarına sahip olduğunu söylüyor. Tüm ailenin videoları ayrı olarak indirmesine ve yayınlamasına izin verirseniz sorun yaşarsınız.

3. Bazı sağlayıcılar kullandıkları bağlantı protokollerini listeler. OpenVPN ve IKeV2 hızlı ve güvenli olan iyi seçimlerdir. SSTP ve daha eski PPTP’nin yanı sıra protokol seçeneklerini (OpenVPN için TCP veya UDP) görebilirsiniz. Düşük düzeyli ayrıntıları anlamanız gerekmez, ancak ekstra seçeneğe sahip olmak servisin daha hızlı ve / veya daha güvenilir bağlantılar kurmasına yardımcı olabilir.

4. Tüm VPN şirketleri çevrimiçi yaptığınız her şeyi kaydetmediklerini , ancak kaçınılmaz olarak küçük bir veri topladıklarını söylüyor . Bazı hizmetler, hesabınızın oturum açtığı günü, kullandığınız veri miktarını kaydeder ve oturum kapatıldığında diğer her şeyi siler. Diğerleri, gelen IP adresiniz ve kullandığınız sunucu gibi öğeler ekler ve verileri aylarca, hatta yıllarca saklar. Endişeniz varsa, daha fazla bilgi edinmek için Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları’na bakın.

5. İstemciyi, bağlantılarınızı idare eden yazılımı dikkate almak önemlidir . Bunların hepsinde bir sunucu listesi ve Bağlan / Bağlantıyı kes düğmesi bulunur, ancak daha fazlasını kullanabilir misiniz? Bazı istemciler arayüzde sunucu yükünü ve ping süresini görüntüleyerek doğru sunucuyu seçmenize yardımcı olur. Normal kullanıcılar, belirli sunucuları kaydetmek ve geri çağırmak için bir “Sık Kullanılanlar” sistemini takdir edebilir. Ne yaptığınızı biliyorsanız, düşük düzey ağ ayarlarına erişiminiz tüm sistemi ayarlamanıza yardımcı olur.

6. Son olarak, fiyat var . Görünüşe göre ucuz fırsatlara dikkat edin: bunlar kısıtlı özelliklere sahip olabilir, vergileri hariç tutabilir, yalnızca ilk fatura dönemi için indirimli olabilir ve otomatik olarak yenilenebilir, böylece görünen tek seferlik 3,99 sterlin gelecek ay neredeyse 10 £ olabilir. Bir ‘Fiyatlandırma’ bağlantısı arayın, küçük baskıyı okuyun ve mümkünse bir aboneliği kendiniz kontrol etmenin ve iptal etmenin kolay olduğu PayPal gibi bir şey kullanın.

İyi bir VPN adayı gibi görünen bir şey bulduğunuzda, büyük para harcamadan önce bir deneme süresine katıldığınızdan emin olun. Ancak kısa bir deneme yalnızca size çok şey söyleyebilir, bu nedenle süresi dolduğunda bir ay boyunca ödeme yapın, mümkün olduğunca çok test yapın, ardından hala mutluysanız daha iyi bir değer planına (genellikle yıllık) yükseltin.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.