Eleştiriden sonra Robinhood kontrol ve tasarruf özelliklerine geri dönüyor

0
1291

Bu hafta başında, hisse senedi ticareti uygulaması Robinhood, kullanıcılara 2019’un başlarında yeni bir özellik sunacağını duyurdu: herhangi bir ücret alamayan bir çek ve tasarruf hesabı. Ancak, özellik yoğun eleştiriden sonra şirket geri döndü ve “nakit yönetimi programımızı başlatmaya hazırlanırken düzenleyicilerle yakın çalışma” planladığını belirtti.

2014 yılında lanse edilen şirket , ABD borsalarında listelenen şirketlerde hisse senedi alım satımına izin verdi . Bir yıl sonra , kullanıcı tabanı platformda “1 milyar dolar aktarmış” “yüzbinlerce” müşteriye büyümüştü. Bu yılın başlarında, kullanıcıların kripto para ticaretine izin veren yeni bir özellik başlattı ve bildirildiğine göre tasarruf hesapları gibi diğer bankacılık ürünlerini sunmak için düzenleyicilerle konuşmaya başladı .

BANKACILIK SEKTÖRÜ ÖNEMLİ DÜZENLEMELER İLE GELİYOR

Bu bölge, önemli düzenlemeler ile geliyor ve Bloomberg , çoğu finans girişiminin, mevcut bankalar ve lisans sahipleri ile ortaklık kurarak bu konuda çalıştığını belirtti. Bu haftanın başlarında, Robinhood yeni özelliğini başlattı : Mastercard banka kartı ve ATM, üyelik, kredili ödeme, işlem veya diğer ücretlerle birlikte gelen para tasarrufu ve kontrol etme özelliği. Ekonominin sağlığına bağlı olarak görünüşte dalgalanma gösterse de, yüzde 3’lük büyük bir faiz oranı – yüzde 0,08’lik ulusal ortalamanın oldukça üstünde . Robinhood , bu özelliğin Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) yerine Menkul Kıymet Yatırımcıları Koruma Kurumu (SIPC) tarafından sigortalanacağını da söyledi .

Sorun şu ki, hiç kimsenin SIPC’ye böyle bir şey olmadığını ve hesapların banka hesaplarına benzemesine rağmen, öyle değil. SIPC ve FDIC gibi şirketler, başarısız oldukları takdirde paralarını menkul kıymetlere veya bankalara koyan insanlar için büyük bir koruma sağlar. (FDIC, Büyük Buhranın ardından kuruldu ve SIPC, 1969-1970 yılındaki durgunluğun ardından kuruldu.) SIPC CEO’su Stephen Harbeck, TechCrunch’a şunları söyledi:“Robinhood, kendi hesabına menkul kıymetler satın alacak ve bunların bir kısmını müşterileri ile paylaşacaktı. Ve bu onların kapsadıkları bir şey değil. Harbeck , şirketin zamanın ötesindeki özelliğe sahip olan Bloomberg’e “ bununla ilgili ciddi endişeleri” olduğunu söyledi.

ANALİSTLER, ÜRÜNÜN POTANSİYEL OLARAK DÜZENLEME DİKKATİNİ ÇEKEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

 Analistler az hayırsever idi CNBC bildirdi“düzenleyici incelemeye çizebilirsiniz dolayısıyla gerçek bankacılık çok yakın süpürgelik ve potansiyel olarak riskli bir manevra” UBS analisti Brennan Hawken bir denir olduğunu ve hesaplar “bir para piyasasına daha benzer olduğunu ortaya çıktığı Bir banka hesabından ziyade fonlar ”ve kullanıcıların“ ürün içinde ve dışında sürtünme ”yaşayabileceğini” belirtti. Ancak Hawken, Robinhood’ın hazine bonolarına (şu anda yüzde 2.7 faiz oranına sahip) yatırım yaptığını ve oyulmuş olabileceğini kaydetti. Tüketiciler için yüzde 3 faiz oranını korumak için gelir elde etmek için ATM perakendecileri ile bazı anlaşmalar.

Karşılaşmayı takiben Robinhood, tanıtım bloğunu sildi ve eş-kurucular Baiju Bhatt ve Vlad Tenev’den yeni bir tane çıkardı, diyerek ürüne verilen yanıt hakkında “heyecanlı ve alçakgönüllü” olduklarını söyleyerek, “duyurunun bazılarının neden olabileceğini fark ettiler. karışıklık ”dedi ve“ nakit yönetimi programımızı başlatmaya hazırlanırken düzenleyicilerle yakın çalışmak ”ve programın nasıl pazarlandığını“ yenilemeyi ”planladıklarını söyledi.

Sadece bu yeni “nakit yönetimi programı” nı neye benzediği belli değil. Robinhood sözcüsü Lavinia Chirico, özelliğin geleceğinin neye benzeyeceği veya şirketin hangi düzenleyicilerin konuştuğunu belirten yorum ve açıklama taleplerini tekrarlamadı. Şirket şimdi bir “nakit yönetimi” bekleme listesi için kayıtlar alıyor, ancak neye benzediğine dair detaylar seyrek duruyor. Kayıt e-postasındaki ince baskı, bunun brokerlik hesabına ek bir özellik olacağını ve “ayrı bir hesap veya banka hesabı olmayacağını” ve “bunun hakkında ek bilgi sağlayacağını” söylüyor. Nakit yönetimi programı faaliyete geçtiğinde. ”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here