EA’nin Star Wars’undan yeni gelişme

0
1.675

GTA gibi açık dünya temelli bir yapıya kavuşacak olan yeni yıldız Wars oyununda önemli gelişmeler yaşandı. Yapımcı EA, kadroya açık dünya tabanlı iki önemli oyunda çalışmış adları dahil etti

Dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden EA, tek kişilik bir star Wars oyunu üzerinde çalışan alt stüdyosu Visceral Games’i kapatarak, oyunculardan büyük tepki almıştı. Projeyi açık dünya temelli bir yapıya dönüştürmek isteyen EA, bu aşamada kendi Vancouver stüdyosu ile yola devam etme kararı aldı.

 

EA’nin bu hamlesi de ilk etapta oyuncular tarafından hoş karşılanmadı zira, hikayenin baş aktör olduğu oyunlardan çok spor oyunlarına odaklanan bir geliştirici ekipti. Bugün ortaya çıkan haberlere gore EA, açık dünya tabanlı yeni yıldız Wars oyununun kadrosuna, önemli isimleri kattı.

 

EA Vancouver’ın çekirdek kadrosunda SSX ve Need for Speed benzer biçimde serilere imza atmış bir çok isim bulunuyor. Sadece bu adlar yeni star Wars oyunu için pek de heyecan yaratamıyordu ki EA, yeni proje için ekibe Prototype ve Sleeping Dogs’da vazife yapmış bir çok çalışanı dahil etti. Ekibe katılan çalışanlamış olurın geçmiş projeleri, oyun severlerin açık dünya temelli star Wars oyununa umutla yaklaşmalarına neden olacak gibi gaslıküyor.

GTA gibi açık bir harita üzerinde geçecek olan yapım, muhtemelen Fallout 4 veya Witcher 3 benzeri bir oynanışa sahip olacak. Oyunda iyi mi bir harita kurgulanacağı, gezegenler içinde gezi edilip edilemeyeceği, ana karakterleri ve tanıdık yüzlerin bulunup bulunmayacağı ise hemen hemen sırrını koruyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here