Dünyanın en hafif bilgisayarları

0
104

Acer, ağır topçuyu Berlin’de çıkardı. AndroidPIT oradaydı ve ağızlarımız açık bırakıldı. Yeni Chromebook’lar, sanal gerçeklik gözlükleri, piyasadaki en hafif dizüstü bilgisayarlar ve Predator Thronos, sizi uçuracak uzman oyuncular için bir oyun koltuğu.

Chromebook 514, kategorisinde en iyisi

Acer, Chromebook pazarında lider olanı açıklığa kavuşturmak için IFA’da bir fırsat yakaladı. Teknoloji severlere, genç profesyonellere ve üniversite öğrencilerine yönelik yeni Chromebook 514 ile – Tayvanlı şirket, isteğe bağlı dokunmatik işlevli, 14 inç Full HD IPS ekranlı bir Chromebook getiriyor. Corning Gorilla touchpad çizik ve çatlamaya karşı dayanıklıdır.

Hızlı performans, basit kullanılabilirlik, güçlü güvenlik önlemleri ve uzun pil ömrü, Chrome OS’un avantajlarından bazılarıdır.

 

 

Swift 5 ve Swift 7, dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarları

Haberler orada bitmiyor. Acer, 1 kg’dan hafif iki adet notebook ile pazarda devrim yaratmaya çalışıyor. Yeni Swift 5 ve Swift 7, dünyanın en hafif ultra ince bilgisayarlarıdır. En azından Acer CEO’su Jason Chen, onları IFA sahnesinde sundular.

Ama bir seferde bir adım atalım. Swift 5, 15,6 inç Full HD dokunmatik ekrana sahiptir ve 8. nesil Intel Core işlemci (Swift 7 gibi) ile donatılmıştır. Ve evet, bu Swift piyasadaki en hafifin sadece 990 gramlık unvanını elinde tutuyor. Ayrıca 10 saatlik pil ömrü vaat ediyor. Swift 5 ekranını çevreleyen çerçeveler o kadar incedir ki ekran-vücut oranı% 87,6’dır.

 

 

Swift’in etkileyici olduğunu düşünüyorsanız, ekran-vücut oranının% 92’ye yükseldiği Acer Swift 7’yi kontrol etmelisiniz. Ayrıca, dizüstü bilgisayar sadece 10 mm kalınlığındadır ve bir kilogramdan daha az veya tam olarak 997 gram ağırlığındadır.

Acer ayrıca Swift 3 serisinde 13,3 inç ve 14 inç ekran boyutlarıyla yeni modeller de tanıttı. Yeni Swift 3, bir Wi-Fi ağı olmadığında bile her an bağlantı sağlayarak 4G LTE’yi de içeriyor.

Windows Karışık Gerçeklikli Acer OJO 500

Sanal gerçeklik, IFA’daki Acer basın toplantısında da bir görüntü yaptı. Basın, Acer OJO 500, ilk Windows Karışık Gerçeklik kulaklık ve çıkarılabilir modüler tasarıma sahip ilk sanal gerçeklik kulaklıklı mikrofon setinde gösterildi. Dahili surround ses teknolojisine ve yazılım destekli bir interpupiller mesafe (IPD) tekerleğine sahiptir.

“Acer OJO 500, bu tür bir Windows Karışık Gerçeklik kulaklık seti için birkaç temel özellik sunuyor” diyor Acer’ın BT Ürünleri İş Ortağı Presence Computing Genel Müdürü Andrew Chuang. “Yenilikçi görüntü ve ses teknolojilerinin yanı sıra dünyanın en kullanışlı ve kullanıcı dostu kulaklığı ile kullanıcı deneyimini geliştirdik.”

Ayrıca, bu deneyimi vücudunuza daha uygun hale getirmek için özelleştirilebilir. Acer OJO 500, Kasım ayında ABD ve Avrupa’da satışa sunulacak ve 399 $ ‘dan gelecek.

 

Predator Thronos, oyuncular için kutsal kefir

Acer, oyuncular için geniş bir teklifle Berlin’e geldi. Şirket, Predator ve Nitro oyun portföyünü genişleten, 4 adet UHR 27 inçlik oyun monitörü, oyuncuları memnun edecek komple bir aksesuar seti ve tüm IFA basın topluluğunu ağzıyla bırakan bir oyun koltuğu da dahil olmak üzere birçok ürünü tanıttı. apaçık. Predator Thronos, isminden de anlaşılacağı gibi, üzerinde oturan herkes için gerçek bir tahttır. Ve biraz denemek için bir şansımız oldu.

 

 

Yenilikçi Predator Thronos oyun sandalyelerini yeniden canlandırır ve onları başka bir seviyeye taşır. Oyuncuyu yüksek darbe titreşim sistemi ile oyuna sokar. Sandalye oyunun etkilerine ve seslerine tepki verir. Bu model ayarlanabilir ve ergonomik koltuk tasarımı, ayak dayanağı ve 140 dereceye kadar yükselen bir kabin içerir. Kafalık üç adet 27 inçlik oyun monitörünü destekler ve Predator oyun bilgisayarı için bir alana sahiptir. “Thronos sadece bir oyun koltuğundan daha fazlasıdır – bu bir oyun geriliği” diyor Acer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here