Doppelgänger hesapları hala siber oyuncular için güçlü bir araçtır

0
20

2019’de başlayan Joel Kurzynski, düşmanlarına hayatını zorlaştırmaya başladı. Savunma anlaşmasına göre , sürekli bir siber kampçılık kampanyasıyla dört kişiyi hedef alarak, saatlerce ve binden fazla metinle taciz edici spam çağrıları gönderdi. Zaman geçtikçe, daha yaratıcı oldu , bir hedefin adı ve resmi ile “koca adamlar bana bok gibi davranmaya” benzeyen kukla bir hesap başlattı. Ayın bir kaç kilo kaybı programı ile başka bir hedef kaydettirdi. e-postalar.

Saldırı, çevrimiçi alan hakkında talihsiz bir gerçeğin bir yan ürünüdür: şeylere kaydolmak çok kolaydır ve bırakmak çok zordur. Scruff gibi hizmetler, elbette daha fazla kullanıcı istiyor ve titiz bir kimlik kontrolü, kayıt işlemini daha da zorlaştıracaktır. Bunun gibi saldırılar çok sık gerçekleşmez, bu yüzden kurbanların hesabı silmesi nadiren kolaydır. Pek çok hizmetle, hedefinizin açık olmadığını bulmak kolay değildir ve bunları doldurmak için resim veya ayrıntı bulma konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız. Modern teknolojide kalıcı bir problem ve stalking vakalarında tekrar tekrar bulabiliyorsunuz.

Cyberstalking vakaları, çevrimiçi ağların oluşturulma biçimine garip bir pencere sunuyor: Sınırsız kötülük ve sınırlı teknik beceriyle ne kadar acıya sebep olabilirsiniz? Bu, eğitimli bir Rus trolleri ya da NSA bilgisayar korsanı değildi. Kurzynski bir BT uzmanıydı, ancak hiçbir özel teknik beceri gerektirmediği bir şey değildi. En karmaşık hileler, şifre sıfırlamalarını başlatıyor ve anonim telefon görüşmeleri yapıyor, ortalama 4chan trolün ulaşabileceği bir şey değil. Ama doppelgänger hesapları olduğu sürece, buna gerek yoktu. Tek yapması gereken bir hesap açmaktı.

Bu ayın başlarında, Kurzynski iki buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ama bu bireysel durum bittiğinde, sömürdüğü zayıflık hala dışarıda, ve onu tamir etmek, tek bir stalker yakalamaktan çok daha zor olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here