Haberler

Dirac Bass, telefonun hoparlörlerinden daha derin bas algılamaya sizi kandırır

Ses işleme teknolojisini BMW, Volvo, Xiaomi ve OnePlus gibi büyük markalara lisanslayan bir İsveç firması olan Dirac, bugün Dirac Bass’ı çağıran mobil cihazlar için yeni bir özellik sunuyor . Akıllı telefonlar ve küçük portatif hoparlörlerde kullanım için tasarlanan Dirac Bass, bu küçük cihazların fiziksel sınırlamalarını psiko-akustik bir dizi ile ele geçiriyor.

 Dirac, bu tür frekanslarda çalışamayan mikro hoparlörler ile en derin bas notalarını çoğaltmaya çalışmak yerine, insan zihnini aptal yerine getiren “birkaç oktav daha yüksek olan yapay olarak üretilen tepegözlerin bir kombinasyonunu” oynatan bir sistem tasarladı. derin bas algılaması.

Dirac, Dirac Bass’ın bir telefonun hoparlörlerinden 30Hz kadar düşük frekanslar çıkaracağını iddia ediyor. Sadece duyulmakla kalmaz, aklınızdan çıkarmayın – Kendi testlerimden bazı akıllı telefonların 30Hz’lik bir test tonunu oynama yeteneğine sahip olduğunu biliyorum – ama daha şeffaf ve doğal. 

Akıllı telefon ekran çerçevelerinin son birkaç yılda kaybolmasıyla birlikte, iyi hoparlörler için alan giderek daha fazla büyüdü, bu yüzden biraz daha iyi performans gösteren her yeni teknoloji memnuniyetle karşılanacak.

Dirac Bass’ın ilk lansmanı gelecek ay Las Vegas’ta CES 2019 için belirlendi, ancak bunu destekleyen cihazları öğrenmemiz biraz zaman alabilirdi. Akıllı telefonlar ve küçük portatif hoparlörler anonsta açıkça belirtilmiş olanlardır, ancak tabletler ve potansiyel dizüstü bilgisayarlar da fayda sağlayacak iyi adaylar olacaktır. 

Dirac, Dirac Bass’ın sadece desteklenen cihazlardaki Dirac Panorama Sound veya Dirac Power Sound ile birlikte çalışacağını söylüyor, bu yüzden temelde Dirac teknolojilerine tam olarak uyan bir cihaz arıyor olacaksınız. Dirac, Dirac Bass’ın büyük olasılıkla 6T gibi eski modellere geri yüklemek yerine yeni modellerde sunulması gerektiğini söylese de, OnePlus 6T’nin Dirac Power Sound’u var.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.