Haberler

CryEngine V Ücretsiz Sunuluyor

Oyun motoru dediğimizde aklımıza gelen birkaç alternatiften birisi de CryEngine’dir. Artık bu motor ücretsiz oldu ve kullanıcılarına sunuluyor. Oyun motorunu ücretli olarak sunan Crytek, artık bunu ücretsiz olarak yapma kararı aldı. Aylık 10 dolar karşılığında sunduğu bu hizmeti ücretsiz olarak sunmak istemesi, radikal bir karar doğrusu. Crysis FarCry, Warface ve Ryse gibi büyük oyunların yapım şirketi olan Crytek, yapımcılar ve oyun geliştiriciler için bağış sistemine geçti. Rekabet için bu hizmeti sunan Crytek, oyun geliştiricileri için daha farklı bir alternatif oluşturmayı amaçlıyor diyebiliriz. Oyun dünyasında da gelişimlerin durmadığını görüyoruz. Bu gelişimler, her zaman kendini mobil teknolojilere adapte etme arayışı içinde hizmet sağladığı için, firmalar ve oyun üreticileri durumu daha farklı şekilde ön plana çıkarıyor. Kişisel çalışmalar ve estetik hizmetler için olmazsa olmazlar arasında yer alan Crysis gibi büyük oyunları hatırlarsınız.

Oyunları birkaç haftada bitiriyorduk. Hatta birkaç gün içinde bitiren arkadaşlarımız dahi oldu. Günlük çok yoğun bir oyun oynama zamanı harcayan arkadaşlarımız, kendince uygulamaya gelişim katabileceğini ve oyuna daha farklı detaylar eklenebileceğini söylüyordu. Bu durum, bu tarz düşüncelere sahip olan arkadaşlarımız için de büyük artılar sağlar iken, oyun konsollarının ve bu konsollarının oyuna nasıl adapte olacağının da bilgisini veriyor bu oyun motoru. Crytek oyun motoru ve ücretsiz oyun motoru gibi arayışlar için daha fazla zaman kaybetmeyin ve sizler için ön plana çıkarılan pek çok çalışmayı kullanmaya devam edin. Yakın zamanda mobil teknolojiler ile adapte olarak çalışacak bir hale gelecek olan bilgisayar oyunları için, aslında şimdiden bir alt yapı gelişimine başlandı diyebiliriz.

Oyun dünyası her zaman daha farklı oyunlar çıkarmaya çalışıyor ve bu rekabetin içine artık Amazon da dahil olmaya başladı. Unity ve Unreal gibi firmaların sunduğu oyun motorları, ücretsiz olarak sunulduğu için, bu yarışa Crytek daha bireysel bir şekilde dahil oldu ve ücretsiz sunumu ile kendi kalitesini de ortaya çıkarmış oldu. Şimdiden keyifli oyun çalışmaları diliyoruz. Bol bol yeni fikir ve senaryo ile yaratıcı fikirlerinizi bekliyoruz. Bol şans dileriz.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.