Oyun

Counter Strike: Global Offensive’in kaynak kodları ele geçirildi

CS:GO’nun kaynak kodları tehlikeli kişilerin elinde olabilir. Popüler oyun Counter Strike Global Offensive hakkındaki bu iddialar ortalığı deyim yerindeyse ayağa kaldırdı. Valve ise konuyla ilgili bir açıklama yaparak Counter Strike Global Offensive kaynak kodlarının sızdığını doğruladı.
Counter Strike: Globa Offensive milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Özellikle koronavirüs salgını sebebiyle çoğunluğun evde olduğu bir dönemde oyunun oyuncuları fazlası ile arttı. Hatta bu sayede CS:GO yeni bir rekor daha kırdı. Ancak bugün gelen haberler oyunun tüm olumlu taraflarına gölge düşürdü. İddialara göre CS:GO’nun kaynak kodları tehlikeli kişilerin elinde olabilir.

 

Oyuncuların korkmasına gerek yok!

Bu açıdan bakıldığında oyuncuların alarme geçmesine ve endişelenmesine gerek olmadığı belirtilirken küçük de bir uyarı yapıldı. Her zaman olduğu gibi, en iyi güvenlik için oyunun resmi sunucularda oynanması tavsiye edildi.

CS:GO’nun kaynak kodlarının sızdırıldığı iddiası, deyim yerindeyse ortalığı karıştırdı. Birçok insan Counter Strike: Global Offensive’in kaynak kodlarının çalınmasından dolayı endişe duyarken oyunun yapımcısı Valve de yaşanan karışıklığa sessiz kalamadı. Valve Twitter aracılığı ile sızdırılan kaynak kodları hakkında bir açıklamada bulundu.

‘ENDİŞELENMEYE GEREK YOK’

Valve Counter Strike Global Offensive’in sızdırılan kaynak kodlarının sızdırıldığını doğruladı. Sızdırılan kodların incelendiğini dile getiren Valve, sızıntılardaki kodların 2017 ve 2018 senesinde, partnerlere verdikleri sınırlı bir CS:GO motorunun oluşturmuş olduğu kodlardan ibaret olduğunu ifade etti. Valve’e göre bu kodlar yeniymiş gibi tekrar paylaşılmış ve endişe verici herhangi bir yanları da yok.

VALVE’NİN ÖNERİSİ VE ÇÖZÜMÜ

 

Valve CS:GO oyuncularına endişelenmenin yersiz olduğunu söylese de, şirketin bir CS:GO oyuncularına altın bir önerisi var. O da Counter Strike: Global Offensive oyununun yalnızca Valve’nin resmi sunucuları üzerinden oynanması yönünde. Eğer kaynak kodları oyuna zarar vermeye başlarsa Valve’in buna da bir çözümü olacak. Valve, acil bir güncelleme yayımlayarak rekorlar kıran oyununa zarar gelmesini önleyecek.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.