Çılgınca satan Huawei P20 ve Huawei P20 Pro rekor kırdı!

0
1.317

Huawei P20 serisi akıllı telefonlar, mart sonunda duyurulmuştu ve satış rakamlarına bakıldığında telefonların çok beğenildiği anlaşılıyor.

Huawei akıllı telefonlarından sorumlu olan yönetici Kevin Ho CES Asia 2019 etkinliği kapsamında yapılan açıklama doğrultusunda P20 ve P20 Pro satış rakamları bu kadar kısa bir süre içerisinde rekora imza attı. 2019 yılında aynı dönemlerde Huawei P10 serisinin ilk 10 haftalık dönemine bakıldığında satış rakamlarında %81 oranında artış gözlemlendiği görülürken, şirket anavatanı Çin için sevkiyatlar %63 artarken; ülke dışında bu oranın %150 olduğu gözlemleniyor.

Satış rakamları 6 milyonu geçti!

Kevin Ho, P20 serisinin başarısını arkasındaki üçlü arka kameraya borçlu olduklarını ifade ederken satış rakamlarının 6 milyonu geçtiğini belirtti. Şirketin fotoğraf ve kamera geliştirmeleri alanındaki gösterdikleri gayretlerinin sonuçlarını aldıklarını belirten Ho yaşanan başarıdan mutlu olduklarını ifade etti.

Huawei’nin P20 serisi öncesi akıllı telefon sevkiyatında artış yaptığını belirtmeyi unutmayalım. 2019 ilk çeyreğinde şirketin sevkiyat rakamlarını Avrupa’ya %38,6 arttırdığını belirten Araştırma şirketi Canalys, aynı dönemlerde iki devin sevkiyat rakamlarında gerileme olduğunu ve Samsung’un %15,4, Apple’ın ise %5,4 gerilediğini açıkladı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here