Oyun

CD Projekt Avrupa’nın en değerli video oyunu şirketi oldu.

Polonya Witcher oyunları ve arkasındaki firma Cyberpunk 2077 , hem de PC dijital dağıtım platformu GOG , son aylarda değer kaybı gördü.

CD Projekt’in piyasa değeri, 2019’un Aralık ayında 6.8 milyar dolardı ve Bloomberg şirketin önceki on yılda% 21.000’lik bir getiri sağladığını söyledi.

THE WİTCHER 3 BEŞİNCİ DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLARKEN ÖNEMLİ BÜYÜME DEVAM EDİYOR

Şirket, Avrupa oyun endüstrisi ağır siklet Ubisoft’un şu anki piyasa değerini 8.12 milyar dolar aştı.

Karşılaştırma olarak, Rockstar sahibi Take-Two’nun piyasa değeri 16,13 milyar dolar, FIFA ve Madden yaratıcısı Electronic Arts ‘34,34 milyar dolar, Mario yapımcısı Nintendo’nun 53,73 milyar dolar ve Call of Duty sahibi Activision Blizzard’ın 56,27 milyar dolar .

 

 

Oyun kolları olan diğer şirketler, Microsoft , Sony ve Tencent dahil olmak üzere daha büyük piyasa değerlerine sahiptir , ancak işleri yukarıda listelenen yayıncılardan daha çeşitlidir.

Cyberpunk 2077 çıkış tarihi 17 Nisan 2020’den 17 Eylül’e ertelendi.

CD Projekt ayrıca, Xbox Series X ve PS5 için Cyberpunk 2077’nin “uygun, tam gelişmiş yeni nesil sürümü” piyasaya sürmeyi planlıyor , ancak bu bir lansman oyunu olmayacak.

Şirket , yeni bir Witcher oyununda üzerinde çalışacak Cyberpunk 2077 tamamlandıktan sonra, Kiciński Mart ayında olacağını belirtti.

En son dizi girişi olan The Witcher 3: Wild Hunt , 19 Mayıs’ta beşinci doğum gününü kutladı.

Mart ayında CD Projekt, başlığın yaklaşık 30 milyon kopya sattığını söyledi .

Oyun Switch’te piyasaya sürüldüğünde 2019’da altı milyondan fazla satıldı – RPG’nin PS4 , Xbox One ve PC için piyasaya sürüldüğü 2015 dışındaki herhangi bir yıldan daha fazla .

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.