Carmel Sanal Gerçeklik Tarayıcısı Nedir?

0
797

Carmel Sanal Gerçeklik Tarayıcısı ; Sanal gerçeklik yakın zamanlarda oldukça sık duyduğumuz cümleler arasında geçiyor bu yüzden de bu önemli gelişmenin direk olarak internetle bağlantılı olması aynı zamanda onun yeni bir internet tarayıcısı olması ihtiyacını gündeme getirdi. Facebook kısa zaman öncesinde bir etkinlik düzenlemiştir bu etkinlikte bir çok yeni ürününde tanıtımı yapılmıştır.  Ürünlerin yanı sıra içerik ve de yazılım noktasında yenilikleri de yakından görme fırsatımız oldu. Bu son yazılımlar arasında da carmel adındaki internet tarayıcısı da yer alıyordu.  Tarayıcıya baktığımız da aslında bu dünyanın daha da ileri gidebileceğinize kesinlikle kanaat getiriyorsunuz. Çünkü tarayıcı tamamen sanal gerçekliğin dünyasına uygun olarak geliştirilmiş. Yani kısacası VR deneyimlerimizi bu tarayıcı sayesinde rahatlıkla elde edebileceğiz.

carmel-sanal-gerceklik-tarayicisi

CARMEL İÇİN ÖN SÜRÜM YAKINDA YAYIMLANACAK

Carmel’ in henüz geliştirilme aşamasında olduğunu öğrendik ve yakın zamanda da belli başlı birkaç kullanıcı için yayımlanmış hale gelecek. İlk başta geliştiriciler noktasına ulaşmayı amaçlayan yönetim yazılımı tam anlamıyla tamamladıktan sonra piyasaya sürecek.

Tarayıcıyı kullanabilmek için herhangi bir ek dosya ihtiyacınız olmayacak bu sayede markalar ve de üreticilerin geliştirmiş oldukları içerikler rahat bir şekilde barındırılabilecek. Bu şekilde de daha özgün bir kullanım fırsatı elde edilmiş olacak.  Kısaca söylemek gerekirse diğer tarayıcılar gibi arkasında farklı firmalar olmayacak üreticiler direk olarak kendi ellerini kendileri taşın altına koyacaklar.

ReactVR javascript framework ile çalışacak olan tarayıcının ise tam olarak hangi tarihte piyasaya süreüleceği henüz açıklanmış değil ancak sanal gerçeklik dünyasını merak eden ve ilgi duyan kişilerin bir an önce gelmesi için dört gözle beklediklerini görebiliyoruz.