Canon’un Yeni DSLR Modeli Göz Doldurdu

0
51

Sürekli olarak “Canon mu, Nikon mu?” tartışmalarına konu olan Uzakdoğlu fotoğraf makinesi üreticisi Canon, önümüzdeki ay yeni DSLR modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Hem fotoğrafçıları, hem de video çekmeyi sevenleri memnun etmeyi hedefleyen yeni Canon EOS 5D Mark IV; bünyesinde barındırdığı gelişmiş özellikleriyle bunu başarabileceğe benziyor.

Canon’un yeni amiral gemisi olarak gösterilen modelde net ve göz alıcı fotoğraf çekmek isteyenler için 30.4 megapiksellik, tam çerçeve CMOS sensörü mevcut. Digic 6+ ismi verilen işlemciyle de seri fotoğraf çekebilmek ve mutlu anları ölümsüzleştirirken fotoğrafın gerçeğe en yakın şekilde kaydedilmesi mümkün hale getirilmiş.

Videocuları da unutmayan Japonyalı üretici, değerleri dengede tutmak adına 4K video kayıt desteğini de modelde sunuyor. 23.98, 24, 25 ve 30 FPS değerleriyle 4K video çekebilecek, 61 odak noktasıyla kayıt alırken cihazın otomatik olarak odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Dijital lens optimizasyonu, NFC, Wi-Fi bağlantısı ve 100 ila 32,000 arasında ISO değerleri de cabası.

Canon’un en çok tercih edilen modelleri arasında yer alan EOS 5D Mark III’ün geliştirilmiş hali olarak da nitelendirebileceğimiz bu cihazın göz doldurucu özellikleri ne yazık ki pek de ucuza elde edilemeyecek. Bu muhteşem DSLR makina 3 bin 599 sterlin, yani yaklaşık 14 bin liraya satın alınabilecek.

Eylül’de satışa çıkarılacak olan modelin Türkiye’ye ne zaman geleceği bilinmiyor. Ancak fotoğrafçılıkla uğraşıyor ve ciddi bir yatırım yapmayı hedefliyorsanız, paraya kıyıp tercihinizi EOS 5D Mark IV’den yana yapabilirsiniz.