Canon Fotoğraf Makinasının Teknik Detayları Sızdırıldı!

0
69

Canon Fotoğraf Makinası Sızınıya uğruyor

Fotoğrafçılığın en baskın markalarından ortaya çıkan tam çerçeveli aynasız bir kamera için yıllarca beklersiniz ve sonra iki kez aynı anda görünür. Nikon, ilk ciddi adımını Z7 ve Z6 ile üst üste aynalamadan önce duyurduktan sonra , Canon’un kendi çabasının yaklaşması gibi görünüyor. Japon web sitesi Nokishita’nın sızıntıları , kameranın görüntülerini, teknik özelliklerini ve ilk objektif dizisindeki detayları ortaya çıkardı.

Kamera, görünüşe göre EOS R olarak adlandırılıyor ve zayıflamış bir tam çerçeve DSLR’ye çok benziyor. Kontroller, işaretsiz kadranlar (PASM değil) ve arkada meraklı bir sol-sağ düğme ile bir şekilde ayarlanmış gibi görünüyor. Ekran tamamen mafsallıdır ve üstte ikincil bir bilgi ekranı vardır. Tam kare sensörün 30.3 megapiksel olduğu bildirildi, bu da Nikon Z7 ve Z6’nın arasına koyacaktır.

İlk dört mercek 35mm f / 1.8, 50mm f / 1.2, 28-70mm f / 2 ve 24-105mm f / 4 kit mercekleri, ikincisi ise Canon’un high-end L modelinin kırmızı halkasını taşıyor. dizi. Dördü lansmanda mevcutsa, Canon’u Nikon’dan önce koydu; Nikon’un başlangıçta sadece 35mm f / 1.8, 50mm f / 1.8 ve 24-70mm f / 4 vardır. Canon ayrıca bir kontrol halkası ve diğeri de bir açılır filtre yuvasına sahip bir seçenek de dahil olmak üzere üç adet EOS objektif adaptörünü piyasaya sürüyor.

Canon Rumours’a göre , tüm bunlar 5 Eylül Çarşamba günü açıklanacak, bu yüzden tüm detayları öğrenmek için çok fazla zamanımız olmamalı. Kesin olan bir şey: kamera endüstrisinin tamamı artık aynasızlık konusunda ciddi.

Sizin Görüşünüz Nelerdir?

Yorumlarınızı bekliyorum..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here