Canon Speedlite 470EX-AI Dünyada Yön Belirleyen İlk Flaş

0
2.083

Otomatik yön belirleyen flaş güzel bir fikir, Canon’dan daha fazla görmek istediğimiz yeniliklerden biri . 

Canon,yetkilileri  fotoğrafçılık  ile ilgilenen ve zorluklarını bilenler için akıllı bir flaş ürettiğini duyurdu. Speedlite 470EX-AI model numarası ile akıllı flaş, acemi fotoğrafçılara fotoğrafçılık mesleğini veya hobilerinden vazgeçmemelerine   yardımcı oluyor.

Fotoğraf çekimlerinde yaşanan zorluklar açının ve ışığın doğru bir biçimde kullanılmasıdır. Bu aşamada bize  Canon Speedlite  470EX-AI  akıllı flaş, fotoğraf çekimi yaparken en iyi konumu seçerek hareket ediyor.

 

 

Akıllı Flaş En uygun açıyı nasıl  belirliyor.

Canon  Speedlite 470EX-AI otomatik mod seçeneğinde  kullanırken  en iyi açıyı bulması için ilk olarak test flaşı ve sonrasında nesne uzaklığını hesaplayarak kullanması gereken flaşı en iyi konuma getiriyor.Bununla beraber  akıllı flaş çekimlerde yaşanan olası hataların önüne geçilmiş oluyor. Çekim esnasında  deklanşöre iki kez dokunmak zorunda kalacaksınız .Bu akıllı cihazın her şeyini otomatiğe bağlamak istemeyen kullanıcılar için de yarı otomatik moda sahip olduğunu’da belirtmekte fayda var. 2019 Nisan ayında satışa sunulacak bu akıllı flaşın fiyatı  €499,00  aralığında olacağı belirtildi.

 

Tanıtım Videosu: