Canon aynasız EOS R ‘ tanıttı

0
34

Nikon’un ilk tam çerçevesiz aynasız fotoğraf makinelerinin en üst seviyesinde yer alan Canon, kendisinin: EOS R’yi duyurdu. EOS M serisi aracılığıyla yarı-pişmiş aynasız ürünleri piyasaya sürdükten sonra – muhtemelen DSLR satışlarını canlandırmayı önlemek için bir girişim – şirket çıktı formatı bütünüyle kucaklamak.

Yeni RF montaj cihazının yanında bulunan 30.3 megapiksel bir sensöre sahip. Yerel ISO 100-40.000 arasında değişiyor, 50-102,4000 arasında genişletilebilir. Yüzde 100 yatay kapsama sahip 5.655 AF nokta vardır ve saniyede 8 görüntü çekebilir (sürekli otomatik netleme ile 5 görüntü).

Aşağıya indirilmiş bir SLR’ye çok benziyor ve 3.2 inçlik bir mafsallı dokunmatik ekrana sahip. Bağlantı için HDMI, USB-C, uzaktan, kulaklık ve mikrofon bağlantı noktalarına sahipken Bluetooth ve Wi-Fi yerleşiktir. Ancak garip bir şekilde, video 1,7x kırpma ile 4k / 30 fps ile sınırlıdır. Ne yazık ki, şu anda film yapımcıları için harika bir seçenek gibi görünmüyor.

 

 

Fotoğraf makinesinin kendisi aynadan bağımsız olarak oldukça standartken, yeni bir sistemde sadece bir ilk olanı  Canon’un yeni objektiflerine gerçekten dikkat ettiği görülüyor. Aralık ayında, aşağıdaki dört lens mevcut olacaktır:

  • 28-70 mm F2 (2,999 dolar) bu zum için neredeyse hiç duyulmamış bir diyafram.
  • İpeksi yumuşak bokeh için 50mm F1.2 (2,299 $)
  • Çok yönlü 24-105 mm F4 (1099 dolar)
  • Makro lens olarak ikiye katlanan 35mm F1.8 (499 $)

Dört mercek lansmanı pek de iyi gelmeyebilir  ve hepsi çok pahalıdır. Ancak göze çarpan merceklerin benzersiz özellikleridir. Canon, bir DSLR’nin kısıtlamalarıyla elde edemediği şeyleri aynadan alıyor ve bu da bir nokta. Ve beklendiği gibi, Canon’un tüm EF lenslerine de erişebiliyorsunuz. Bu da şirketin eski kameralarda olduğu gibi yeni montajda da kullanılacağını söylüyor.

Sizde Canon Fotoğraf makinesini beğendiniz mi?

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here