Çalışmaya göre, Huawei akıllı telefonlar Çin’de bir durum simgesi

0
81

Belirli bir akıllı telefon modeline sahip olmak, sosyal durumunuzun göstergesidir. Ama hangi modeller üst sınıf ile ilişkili ve alt sınıf ile hangi? Çin’de yapılan bir araştırma şaşırtıcı sonuçlar veriyor, çünkü Çin nüfusu için bir iPhone’a sahip olmak … senin fakir demek!

Birçok batılı ülkede, zengin insanlar geleneksel olarak iPhone’un sadık takipçileridir. Yıllar önce, Apple cihazları tasarım ve performans açısından en yenilikçi olanıydı ve fiyat, piyasadaki en pahalı cihaz olduğu için fark edildi. Son yıllarda işler düzleşti ve çok sayıda insan bazı Android akıllı telefonların iPhone’dan daha iyi olduğunu düşünüyor. Artık Galaxy Note9 , Pixel 3 XL ve Huawei Mate 20 Pro gibi 1000 dolarlık başlangıç ​​fiyatını neredeyse aşan ya da aşan birkaç model var .

Fakat dünyanın diğer tarafında veya en azından Çin’de farklı şeyler vardır. MobData tarafından yapılan bir araştırmaya göre , bir sürü satın alma gücüne sahip vatandaşlar, Huawei’yi Apple’a tercih ediyor.

 

Öyleyse bir iPhone’u Huawei’yi tercih eden kim?

Daha az teknoloji bilgisi olan ve aynı zamanda daha az gelir sahibi olan insanlar bir Apple cihazını tercih ederler. Daha somut bir ifadeyle, Çin’de iPhone kullanıcıları genellikle 18-34 yaşlarında bekar kadınlar, temel orta öğretim ve 3000 yen’den daha düşük aylık gelir ile yaklaşık 450 dolar.

Öte yandan, 25 ila 34 yaş arasında evli bir erkek, bir derece veya diploma ve aylık 5.000 ila 20.000 yuan (yaklaşık 750 ila 3000 dolar) arasında kazanıyorsanız, kesinlikle bir Huawei’yi tercih edersiniz. . Ve geliriniz daha yüksekse, bir Huawei veya Xiaomi arasında seçim yaparsınız. Bu bir vatanseverlik gururu mu? Çok iyi olabilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here