Bu ücretsiz çevrimiçi araç, görüntüleri arka plandan hızla kaldırmak için AI’yı kullanır.

0
12

Bir resmin arkaplanını hızlı bir şekilde kaldırmanız gerekiyorsa, Photoshop gibi yazılımlara erişimin bile sıkıcı olabileceğini biliyorsunuz. Eh, Remove.bg sizin için zor işi yapmak için AI kullanan tek amaçlı bir web sitesidir.

 

Sadece herhangi bir resim yükleyin ve site içindeki herhangi bir kişiyi otomatik olarak tanımlayacak, ön planı kesecek ve şeffaf bir arka plan ile konunuzun PNG’sini indirmenize izin verecektir. Kolay.

Bu, en son teknoloji ürünü makine tekniklerini basit tüketici araçlarına dönüştürmenin en son örneğidir. Bir görüntünün arka planının kaldırılması durumunda, bu belirli görevi yerine getirebilecek bir kaç açık kaynaklı algoritma zaten vardır . Remove.bg, onları (ya da benzeri bir şeyi) ücretsiz bir çevrimiçi yardımcı programa dönüştürdü.

Diğer benzer araçlar şunlardır Deepart.io (bir resim gibi) bir resim stilini uygular diğerine ve LetsEnhance.io otomatik lüks resimler AI kullanır.

Remove.bg kesinlikle hatasız değil. Herhangi bir sihirli değnek aracı gibi, ön plan ve arka plan arasındaki bulanık sınırlarla karşılaşıldığında biraz karışır. Makalenin üstündeki Elon Musk resminde (kayıp göz-yığınını kontrol edin) ve bu kürklü yatak örtüsü üzerinde duran Miles Davis’in bu resmi ile görebilirsiniz:

 

Ancak, çok çeşitli resimlerle başa çıkmak için yeterince sağlamdır ve site, aracın yalnızca insanlarla çalıştığını iddia etse de , ön plana çıktığı sürece, diğer konuları da ele alabilir :

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here