Bu Minik Cihaz Çocuğunuzu Takip Etmenizi Sağlıyor

0
80

Bir zamanların dev telefon üreticisi Nokia’dan ayrılan birkaç çalışanın bir araya gelerek ürettiği minik cihazlara daha önce de şahit olmuştuk. ŌURA isimli uyku düzenini takip eden akıllı yüzükten tutun, dışarıdan hiç ses almamayı başaran kulaklıklara kadar farklı icatlara imza atan bu ekip; şimdilerde yeni bir GPS cihazını üretmiş bulunuyor. Çocuklarının nerede bulunduğundan haberdar olmak isteyen ebeveynler için GPS takip etme çözümleri sunan ekip, Snowfox isimli çocuklara özel bir GPS ürünü için Indiegogo’dan fon toplamaya başladı.

ekakuva3_pbuu3x

Ekibin Snowfox ismini verdiği bu cihaz, çocukların belli bir rotanın dışına çıkmaları durumunda ebeveynlere bildirim yoluyla uyarı gönderiyor. Cep telefonu kullanmayan çocukların de hesaba katıldığı cihaz, anne babaların çocuklarıyla iletişim kurmalarına da aracılık ediyor. iOS ve Android uygulamaları sayesinde ebeveynler çocuklarının gidebilecekleri sınırı harita üzerinden çiziyorlar. Çocuğun bu sınırların dışına çıkması durumunda anlık haberdar kalabiliyorlar.

Aşağıdaki videoyu izlediğiniz takdirde cihazın çalışma mantığını çok daha iyi anlayabilirsiniz. Özellikle meraklı çocukların yasaklı bölgelere girmeleri durumunda da anne babaların haberdar edilmesi, ailenin tüm üyelerinin bu bildirimleri alması gibi özelliklerin tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz.

Çocuğunuzun telefon kullanmasına gerek yok

Çocuğunuzun herhangi bir tehlikeyle ve kaybolma gibi bir durumlar karşılaşması durumunda telefonunun çıkartıp sizi aramasına da gerek kalmıyor. Çocuklar Snowfox’un üzerindeki butona basarak ailelerine “Beni arayın” mesajı gönderebiliyorlar. Ayrıca cihaz, Micro USB ile şarj edilebilen 820mAH’lik bir bataryaya da sahip. Kullanıma göre değişiyor olsa da bir haftayı tek şarjla çıkartabiliyor.

Sizler de Snowfox isimli bu cihaza sahip olmak istiyorsanız, Indiegogo’daki fon toplama kampanyasına 99$ ödeyerek katılabilir ve çocuğunuzun güvende olup olmadığını sürekli takip edebilirsiniz.