Bu kablo, Surface Pro’yu veya Dizüstü Bilgisayarınızı bir USB-C pilinden şarj etmenizi sağlar

0
126

Bu yılın başında, Microsoft’un Surface Pro ve Surface Laptop bilgisayarlarına çok yönlü bir USB-C portu ekleyen , uzun zamandır beklenen Yüzey USB-C adaptörü hakkında yazdım . Adaptör, ilan edildiği gibi çalışır, ancak büyük, ağır, hantal ve pahalıdır. Microsoft’un şirketin daha iyi bir kablo tasarlayabilmesi için üç yolunu özetledim.

Birisi, çıkıyor edildi şimdi doğrudan şarj için USB-C pil veya duvar adaptörü bir Yüzey Pro veya Yüzey Dizüstü bağlamanızı sağlayan bir kablo satın alabilirsiniz, çünkü bu önerilerden en az birine dinlerken. J-Go Yüzeyinin USB-C Bağlantısına Bağlanması Şarj kablosu $ 19.99 ve şimdi sipariş vermek için kullanılabilir .

 

Kablo tam olarak isminin açıkladığı gibidir: altı metrelik kablonun bir ucunda Microsoft’un tescilli Surface Connect adaptörü bulunurken, diğer ucu standart bir USB-C fişidir. Kabloyu hem Surface Pro hem de Surface Laptop ile test ettim ve her iki cihazı da bir USB-C PD pil paketi veya bir USB-C duvar şarj cihazı kullanarak şarj edebildim.

J-Go, kabloyu 15V olarak değerlendiriyor ve taşınabilir piller dahil çoğu USB-C güç dağıtımı (PD) cihazı ile çalışacağını söylüyor. Bir Surface Go kullanıyorsanız, pil veya duvar şarj cihazının en az 29W çıkışı olması gerekir (bir Go kullanıyor olsanız bile, zaten bir USB-C bağlantı noktasına sahip olduğundan bu kabloya gerçekten ihtiyacınız yoktur. ). Yüzey Pro ve Yüzey Dizüstü Bilgisayar en az 36W talep ediyor. Şirket, en iyi performansın 45W veya 60W adaptörlerle bulunduğunu söylüyor.

 

Bu kablo, teknik olarak veri aktarımını veya video çıkışını desteklemediği için Microsoft’un adaptörü kadar çok yönlü değildir; Sadece şarj için kullanılır. J-Go’nun kurucusu Jay Terry, şirketin bu işlevleri destekleyebilecek bir ürün geliştirme sürecinde olduğunu ancak bunun ne zaman piyasaya çıkacağını bilmediğini söylüyor.

Bu sınırlamalarda bile, Surface-to USB-C Şarj kablosu, Surface cihaz sahiplerinin telefonlarında kullanabilecekleri aynı tuğlayla dizüstü bilgisayarlarını şarj etmelerini ya da hareket halindeyken suyu boşaltmak için taşınabilir bir pil takımı kullanmasını kolaylaştırır. Microsoft, tüm cihazlarında USB-C’yi tam olarak kullanmaya başlayana kadar, bu en iyi şey.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here