arama

BlackBerry’nin Hub+ Uygulaması Mağazaya Eklendi

  • Google News Abone Ol
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Yazar Yazar

Satış rakamlarının her geçen gün azalmasıyla zor zamanlar geçiren Kanadalı akıllı telefon üreticisi BlackBerry, Hub+ Hizmetleri isimli uygulamasını Android Marshmallow sürümünü kullananlar için Google Play Store’da kullanıma sundu. Bu uygulama tüm e-posta ve sosyal medya bildirimlerinizi tek bir yerde, aynı arayüzde sunmayı başarıyor. Ayrıca uygulamanın içinde bir de takvim uygulaması ve parola yöneticisi de mevcut. Şirket, yapmış olduğu duyuruda Hub+ Hizmetleri uygulamasını “Evrensel bir gelen kutusuna en yakın uygulama” olarak nitelendiriyor.

Android Marshmallow cihazların kullanımına sunulan uygulama, artık daha geniş bir potansiyel kitleye hitap edecek. Ancak tüm bunlar Hub+ Hizmetleri uygulamasının başarısı için yeterli olacak mı, bilinmez. Çünkü bu uygulama yalnızca 30 günlüğüne ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Daha sonrası için kullanıcıların aylık abonelik ücreti ödemeleri gerekecek. Bu ücret 99 cent, yani yaklaşık 3 lira kadar. Üstelik bu ücreti ödedikten sonra da uygulama içi reklamlara maruz kalmaktan kurtulamıyorsunuz.

Yine de aylık abonelik size Rehber, Görevler, Cihaz içi arama, Notlar ve Android Launcher uygulamalarına erişim hakkı veriyor. Tüm bunlar için aylık 3 lira yüksek bir ücret gibi görünmese de, ücretsiz birçok alternatifin varlığı da bir gerçek.

Hub+ uygulaması bu zamana kadar yalnızca BB10 ve Priv isimli modellerde kullanılabiliyordu. Söz konusu uygulamanın Google Play Store’da kullanıma sunulmasıyla birlikte bu cihazlara tanınan ayrıcalık da son bulmuş oldu. Alınan bu radikal kararın arkasından muhtemelen BlackBerry satışlarının azalması yatıyor.

BENZER İÇERİKLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.