BlackBerry Key2 ne zaman tanıtılacak?

0
44

BlackBerry Key2 ne zaman tanıtılacak?

BlackBerry yeni modelini tanıtmaya hazırlanırken; “Athena” kod ismi verilen BlackBerry Key2 modelini ne zaman tanıtacağını duyurdu. Şirketin Twitter hesabından yapılan açıklamaya tanıtım tarihi olarak 7 Haziran olarak belirtilirken; NewYork’ta tanıtılarak gözler önüne çıkarılacak.

BlackBerry Key2 özellikleri nasıl olacak?

BlackBerry Key2, Keyone modeli ile benzerlik göstererek sanal klavye değil fiziksel klavye ile kullanıma sunulacak. Klavyenin üst kısmında 4,5 inç boyutunda ve 3:2 formatında, ekran olması beklenirken; ekran çözünürlüğünün 1080 x 1620 çözünürlüğünde olacağı bekleniyor.

Söylentilere göre cihaz gücü Qualcomm’un orta – üst segmente bulunan Snapdragon 660 yongadan daha güçlü olacak. Ayrıca 6 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya sahip olacağı çıkan söylentiler arasında yer alıyor. Cihazın batarya özelliğinin de 3360 mAh kapasiteli bir pil olması bekleniyor.

Cihazın kamera konusunda iddialı olacağı düşünülürken,  arka tarafından çift kamera yer alacak. Kameraların biri 12 megapiksel çözünürlüğünde ve f/1.8 diyafram açıklığında olurken; ikinci kamera 8 megapiksel çözünürlüğe sahip olacak. Ön tarafta tek kamera olacak ve özelliği 8 megapiksel çözünürlük ve f/2.0 diyafram açıklık olacak.

Android 8.1 Oreo işletim sistemi kullanılacak olan cihaz fiyatı ile bilgi bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here