arama

Blackberry’nin Geleceği Nasıl Olacak?

  • Google News Abone Ol
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Pc Gezgini Pc Gezgini

Blackberry’nin geçmiş dosyalarına bir bakarsanız günümüzde artık bundan eser kalmadığını ve neredeyse statüsünü iyice kaybettiğini rahatlıkla görebiliyorsunuz.  Blackberry zamanın en hızlı anlık mesajlaşma imkânını sağlayan telefonlarından bir tanesiydi ve bununla da yetinmeyip teknolojiyi oldukça yakından takip edip buna ayak uydurabiliyordu.

Yalnızca akıllı cep telefonu teknolojisi değil aynı zamanda kablosuz internet konusunda da öncü teknoloji firmasından birisiydi. Ancak şu an gelmiş olduğu durum itibariyle nasıl bir konum alacağı da tartışmalara konu olmuş durumda. Önceki dönemlerden yahoo’ ya da bakarsanız buna benzer bir çökme işlemi yaşadığını görebilirsiniz. Aslında ciddi anlamda markanın eski günlerine döneceği noktasında olumlu düşünenlerin de sayısının az olmadığını görebiliyoruz.

blackberry-ceosu

Blackberry Kepenkleri mi İndiriyor?

Blackberry CEO’ sunun açıklamalarına bakacak oluranız markanın eski günlerini tekrar yakalayabileceğini görüyoruz. CEO gelecek dünyada farklı bir strateji izleyerek önemli bir çıkış yakalayacakları emaresinde bulundu. Yeni projeleri arasında ise artık daha çok donanım ürünlerinin bulunmayacağı yönünde sinyal veriyor.

blackberrynin-gelecegi

ABD hükümetine de baktığınız da aslında markadan vazgeçmiş olduğunu görebiliyoruz. Marka bundan sonra yazılım yönünde destek sağlayacak. Aynı zamanda yazılımları ise bir çok farklı cihazda ve de teknolojik platformda yer alacak. Akıllı telefon yazılımları konusunda başarılı olan marka kendini bu yönde daha fazla geliştirerek aslında bu sektörden de kopmamış olduğunu ilan etmiş olacak.

BENZER İÇERİKLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.