BLACK OPS 4, FORTNITE VE PUBG’I YILLARDIR EN IYI CALL OF DUTY’E KATIYOR

0
11

En iyi rakiplerinden borç alarak başarılı oluyor

Görev Çağrısı: Black Ops 4 , anormal olduğu kadar etkileyici. Oyun çok azını içeriyor, ancak başkaları tarafından yapılmadı, ancak bu özelliklere, özellikle orijinal olmaları gerçekten önemli olmadığı kadar cilalı ve benzersiz bir şekilde yaklaşıyor. Ayrıca , bir hikaye kampanyasından kurtulmak için ilk modern COD oyununu işaret eden tek oyunculu bir moddan yoksundur ve sonuç olarak daha odaklanmış ve eğlencelidir.

Black Ops 4 , oyun öğelerini koparmamış bir karmakarışık olabilirdi, ancak geliştirici Treyarch bunun yerine, insanların Call of Duty’igeleceğe nasıl iyi oynadıklarına dair kalıcı etkileri olabilecek bir şekilde yeniden yarattı .

Adil olmak gerekirse, COD ile ilgili anlatı , düşürülmüş beklentilerden biriydi. Bir süreliğine, yayıncı Activision ve her yıl COD oyunları yapmak için kullandığı küçük geliştirici ordusu gibi görünüyordu . Seri, yeni taksitlerin, kalıptan çıkan fanbase’ından para kazanmaya devam etmesiyle birlikte en çok satanlar arasında yer alıyor.

Ancak, kabaca 2014’teki İleri Düzey Savaş’la başlayarak , COD yaratıcı bir şekilde durgunlaşmaya başladı ve yaratıcılarını giderek gerçekçi olmayan ve uzak fikirlere yönelmeye zorladı. Jetpack ve exosuits? Emin. Sibernetik ve AI? Oraya gittiler. Uzay savaşı mı? Neden olmasın.

GÖREV SÜRESİ, YARATICILARI YILLAR ÖNCE ORTAYA ÇIKTIĞI ZAMAN YARATICI BİR ŞEKİLDE DURDU.

Activision, geçtiğimiz yılki girişin 2. Dünya Savaşı’na geri döneceğini açıkladı – bilhassa bilimkurgu Sınırsız Savaşına karşı vokal bir çevrimiçi tepkiden sonra – franchise’ın çıkmaza girmesi gibi görünüyordu. Bu arada, çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda yenilik her şeyi değiştiriyordu.

Bungie’nin kaderi , sürekli, çevrimiçi hizmetler gibi atıcıların tedavisi için tüm yeni yolları açtı. Ubisoft’un Gökkuşağı Altı Kuşağı , sağlam bir sınıf sistemi kullanarak benzeri görülmemiş düzeyde strateji ve özelleştirme sağladı. Blizzard’s Overwatch, tamamen takımdan atılan atıcıyı yeniden ele aldı ve kapının hemen dışında bir küresel fenomen ve e-spor yarattı. Ve belki de en önemlisi, PUBG ve Fortnite , endüstrideki yeni, en sıcak tür olarak savaş royale kurmaya yardım etti.

Ve şimdi Siyah Ops 4 , yukarıdakilerin tüm öğelerini alan bir oyun ve onları uzun süre en uyumlu, ileriye dönük COD oyunu oluşturmak için akıllı bir şekilde remixler . Çekirdeğinde hala çok fazla COD var : oyun acımasızca hızlı ve açık bir şekilde militarist ve sadece hepimizdeki hiperaktif genç için tasarlandı.

 (Bazen kelimenin tam anlamıyla hiperaktif gençler için olduğu gibi hissettirir.) Ancak estetik ve el değmemiş çekirdek oyun tasarımını bir kenara bırakan Black Ops 4 , formülü yaratıcı ve büyüleyici bir sapmadır. Bu dayanaklarından veren başlık ilk haftasında Twitch listelerin üst sıralarını zorluyor sürpriz vardır Fortnite ve Efsaneler LigineOnların parası için bir koşuşturma ve rekabet topluluğunu hararette tutmak. Sıradan oyuncular da sürüler halinde dönüyor gibi görünüyor .

Bunların hiçbiri Blackout, Black Ops 4’ün öne çıkan eki olmadan gerçekten mümkün olamazdı. Oyunun önümüzdeki aylarda oynanması muhtemel nedeni de bu. Blackout, Treyarch’ın savaş royale’sini ele geçirmesi ve Fortnite ile yapılan karşılaştırmalar açıkken , mod ton ve his olarak PUBG’ye çok benziyor . Hemen PUBG’ye benzediğini , ancak daha iyi grafik ve performansla göreceğinizi göreceksiniz . Yalnız Karartma haritası bile, PUBG’nin girişteki Erangel kumsalından, yuvarlanan yeşil tepeleri, terk edilmiş üretim tesisleri ve sahil kasabalarından kurtulur.

Savaş royale oyunlarının hayranları anında temel kurulumu tanıyacaktır.

Çatışmanın yoğunluğunu ve yönünü dikmek için küçülen bir hasar verme dairesi var, ve hala Blackboard’un kanatlarında uzun bir süre boyunca paraşütle atılıyorsunuz – malzeme ve ateşli silahlarla dolu terkedilmiş bir adanın yüzeyine kadar. Ama nasıl oynanırsa ve kendini nasıl hissettiriyorsa, Treyarch’ın pazardaki kendi alanını açmasına izin verir.

Birincisi, Blackout daha hızlı tempolu. Daha hızlı ölürsünüz, daha hızlı koşarsınız ve daha yoğun ve hızlı hareket patlamaları ile savaşırsınız. Ayrıca, sadece birkaç saniye içinde iyileşebilir ve canlandırabilir, bu savaşları daha fazla çılgın ve uzun ömürlü hale getirebilir, eğer stratejik ve yeterince bilgili iseniz.

Bir sonraki daireye daha hızlı girebilmeniz için kamyonlar ve dörtlü bisikletler gibi kara araçları var. Ayrıca tüm haritayı en iyi pozisyonu bulmak için sadece birkaç dakika içinde atlamanıza izin veren bir helikopter de var. Yüksek yapılardan yüzeye kadar kanat uçları bile yapabilirsiniz, böylece gökdelenler ve köprüler üzerinde uzun mesafeli kavgalar daha cazip hale gelir.

Karartma ayrıca, mekanik çoklayıcı kancalar, yerleştirilebilir kalkanlar ve uzaktan izcilik için RC arabaları da dahil olmak üzere, ana çok oyunculu modda oldukça az özellik ekliyor.

Mod, canlı ve dinamik hissediyor ve geçen haftasonu birkaç saat oynayarak, ilk birkaç Fortnite ve PUBG seansımı hatırlatan bir şekilde beni esnetmek için yeterli oldu . Blackout’la gördüğüm en büyük fark  ve genellikle royale oyunlarıyla savaşmaktan hoşlanmayan benzersiz büyük bir seyirciyle alakalı kalmasını sağlayacağına inanıyorum beceri boşluğu ve kazanmak için gereken araçlar.

PUBG maçları uzun, zahmetlidir ve biri yarım mil uzakta bir çift şanslı atıştan kurtulursa , bir flash ile bitebilir . Gelmekte olanı görmeden, ve bununla ilgili hiçbir şey yapamayacağın bir yerde, genellikle ölebilirsin.

Oyuna katılan pek çok yeni oyuncu, geçen sene ilk kez piyasaya sürüldüğünde bile, oyun başına sadece bir kez öldürmeyi zorlaştırarak, onu son çembere dönüştürüp kazanmaya zorladı. Ve maçlar çok uzun olduğu için pratik yapmak zor ve oyununuzu geliştirmek ciddi zaman ve çaba gerektiriyor.

Öte yandan, Fortnite şimdi neredeyse tamamen yapıları inşa etme yeteneğinize ve nişan alma-hızlı ve kesin olana kadar nişan almanıza dayanıyor. Epic, yapıyı yok eden ATV, konuşlandırılabilen kaleler ve onu birleştirmek için görünmezlik taşları gibi yeni öğeler eklemeye devam ediyor. Ancak, bina, hızlı nişan alma ve manevra kabiliyeti gibi temel becerilere hakim değilseniz , ortalama bir oyuncu altı ya da üç ay öncesine göre çok daha yetenekli olduğundan bir Fortnite oyunu kazanma olasılığınız yoktur .

BLACKOUT’UN PUBG VE FORTNITE’DEN ÇOK DAHA FAZLA ÖĞRENİM EĞRİSİ VAR.

Karartma farklı bir hikaye. Elbette, en iyinin en iyisi her zaman daha iyi nişan alabilmek, daha hızlı hareket etmek ve düşmanlarına karşı çıkmaktır. Ancak oyun alanı daha fazla seviyeye geliyor ve sadece oyun modunun ortaya çıkması değil. Doğası gereği, bir COD oyununda mücadele daha düz bir hal alır – neredeyse her durumda öldürmek ve öldürmek daha kolaydır. Bu, daha az yetenekli oyunculara rakipleri yenme ve hatta zeka oynayarak ve şanslı bir şekilde zafer kazanma şansı verir.

Tabii ki, oyuncu tabanının, harita üzerinde hareket ederek, stratejik pozisyonlar kullanarak ve modun olgunlaştığı en etkili ateşli silahlara güvenerek daha iyi hale geldiğini görebiliyorum. Ama burada öğrenme eğrisi çok daha fazla davet ediyor.

 Karartma, standart bir birinci şahıs nişancıyı oynamak gibidir, ancak farklı bir bağlamda ve daha büyük ölçekte. Bu, idare etmek için yapıları ince hava veya binaları 20 dakika boyunca tek bir rakip görmeden manevra yapmaktan çok daha kolaydır.

Modun büyümesi için çok fazla yer var. Treyarch, savaşı sarsan ve oyuncuların nasıl değiştiğini değiştiren yeni modlar, araçlar ve öğeler eklemeyi planlıyor. Şu an bile, oyuncular, basketbolcular, tomahawk mermi ile rakipleri dışarı çıkarmanın yollarını buluyor ve araçları bir diğerine çarptırarak. Zamanla, Blackout’un PUBG’nin daha cilalı ve erişilebilir versiyonu haline gelmesi, ancak Fortnite’ın sürekli olarak evrimleşme isteği ve kabiliyeti ile iyi bir şans var .

Blackout, Black Ops 4’ün etrafındaki anlatıya hakim olmasına rağmen , standart çok oyunculu büyük ölçüde sağlam ve ferahlatıcı olmaya devam ediyor. Şimdi, oyuncular sadece bir dizi özel yük arasında değil, aynı zamanda yetenekleri ve daha güçlü bir nihai stil yeteneğini (örneğin, Destiny veya Overwatch’da gördüğünüz gibi) zaman içinde şarj olan özel alt sınıfları da seçmezler . Bunlar Black Ops 3’te vardı , ama Treyarch burada onlara daha fazla yaslanıyor, yeni uzmanlar ekliyor ve bir sürü geç maç mücadelesinin stratejik yetenek kullanımı etrafında dönmesine izin veriyor.

Bu yetenekler, oyun modları artık daha objektif temelli ve sadece düşman ekibinin daha çok kim tarafından öldürüldüğü dikkate alınmaksızın daha fazla önem kazanmıştır. Kontrol, Hardpoint, Heist, Search and Destroy ve Domination, sadece üç tane olan geleneksel öldürme-öldürme modlarından daha üstün. Treyarch’ın, oyuncuları, öne çıkan listede öne çıkan yerleşimleri vererek nesnel tabanlı modları denemeleri konusunda cesaretlendirdiğini görüyoruz.

Bu mod, COD’den beklediğimiz aynı progresyon sistemidir , ancak daha fazla kilitlenebilir kozmetikler, silah kaplamaları ve diğer makyaj öğeleri ile oyuncuları hedefler ve dönüm noktalarına bağlar. Seviyenizi maksimuma çıkarmaktan ve yeniden baştan başlamaktan.

Rainbox Six Siege’ın etkisi olarak tanımlayacağınız pek çok değişiklik , Destiny ve Overwatch’ın küçük parçalarını serpiştiriyor. Ama hiçbir öğe o kadar yaygın hissediyor ki, çekirdek COD deneyimini seyreltiyor ki bu hala hızlı koşuyor. Mümkün olduğu kadar yüksek bir öldürme sayımı yaparken (umarım) takımınız için bir hedefe ulaşırsınız.

Geçmiş KOIoyunlarını, özellikle de yakınları sevmiş olan oyuncular bu eğlenceli bir oyuna sahip olacaklar, ancak Modern Warfare veya Black Ops’den bu yana oynamadıkları oyuncuları geride bırakan oyuncular birkaç güne iyi bir şekilde alıştırabilmeli. uygulama saatleri.

COD FANLARININ SAVAŞ ROYALE SAHİP OLMADIĞI SÜRECE SERİDEKİ BAŞKA BİR OYUNU SATIN ALACAĞINI DÜŞÜNMEK ZOR

Deneyimin yuvarlanması yenilenmiş bir Zombies modudur, bu da size AI kontrollü kontrolden sonra dalga gönderir ve yabancılardan oluşan bir takım veya arkadaşlar. Artık farklı harita ve karakterlere sahip olan Zombiler, Aether ve Kaos’a iki ayrı hikaye var ve bu modun geleneksel bir kampanya için tasarlandığı ve diyalog ve Paskalya yumurtalarının arkasına saklanmış gizli cutscenes ile modun ortaya çıktığı açık. COD’nin geçmişte teslim ettiği Hollywood tarzı hikayelerden çok uzak bir şey ama Zombiler, çoğu insan için işi tek oyunculu kaşıntı haline getirmeli ve çizmelidir.

Blackout’un ne kadar büyük olacağının ya da COD’nin geleceğinin gelecek yıl olduğu gibi görüneceğini söylemek için çok erken , geliştirici Infinity Ward’un bir sonraki girişi franchise’ın üç yıllık gelişim döngüsünün bir parçası olarak serbest bırakması. Ancak Black Ops 4’ün , bu seri ve onun baskın olduğu türün, sadece savaş royale kipinde büyük bütçeli bir çevrimiçi atıcı için gerekli olması halinde, gelecekte nereye gideceği konusunda yadsınamaz ve büyük bir etkisi olacaktır.

Gelecek yıl bir hikaye kampanyasının geri dönüşünü görebiliriz, Zombiler ise Treyarch’ın yeniden parlama zamanı gelene kadar arka plana girer. Ancak , bu oyunun başardığı her şeyi ve daha fazlasını yapmadığı sürece COD hayranlarını hevesle başka bir giriş almadığını göremiyorum . Oyuncularının çoğundan daha yaşlı ve PS2 döneminden beri her yıl bir oyun bırakmayı bırakmamış bir franchise için bu oldukça başarılı. Ederken Black Ops 4 bir olmayabilir Fortnite katil, kesinlikle o istediği zaman halsiz, riskten kaçınan atıcı sanayi hala büyük bir sıçrama alabilir ispatlandığı.

 

Düşünceleriniz nelerdir?

Yorumlarınızı bekliyorum..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here