Android

Bixby Birleşik Krallık Aksanını Anlamıyor!

Geçtiğimiz gün yeni amiral gemisi modellerini tanıtan Samsung aynı lansmanda Siri, Cortana ve Google Assitant’a rakip olarak geliştirdiği Bixby isimli yeni akıllı asistanı da görücüye çıkarmıştı. Galaxy S8 ve S8 Plus’ın en önemli özellikleri arasında gösterilen Bixby ile ilgili olumsuz bir haber yurtdışındaki teknoloji sitelerinin gündemine bomba gibi düştü! Buna göre Samsung’un akıllı asistanı İngiltere’de yaşayan kullanıcıların söylediklerini anlamakta çok zorlanıyor.

Bilindiği üzere İngiltere’deki insanların konuşma aksanı, ABD’dekilerden çok farklı. Çok daha elit ve yayvan bir şekilde konuşan İngilizlerin aksanını anlamakta normal insanlar dahi zorlanabiliyor. Haliyle Bixby de bu noktada çok zorlandığı için eleştiri oklarının hedefi oldu. Bu konuyla ilgili aksiyon alan Samsung da İngiltere’de satışa sunulacak olan Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinde ilk etapta akıllı asistan kapalı konumda bulunduracaklarını duyurdu.

Ne zaman geleceği de meçhul

İlk etapta İngiltere’deki mağazalarda satışa çıkacak cihazlarda kapatılacak olan akıllı asistanın ne zaman aktif hale geleceğine yönelik bir açıklama yapılmış değil. Ancak IDC analisti Francisco Jeronimo’nun iddiasına bakılırsa 2019’nin son aylarına doğru Birleşik Krallık İngilizcesi de Bixby tarafından anlaşılabilecek. An itibariyle yalnızca Amerikan İngilizcesi ve Korece dilleri uygulamada kullanılabiliyor.

Yakın tarihte Siri, Cortana ve Google Asistan gibi dişli rakiplerine karşı boy ölçüşmeye hazırlanan Bixby’nin en büyük avantajlarından biri, kamera yardımıyla etraftaki nesnelerin ne olduğunu algılayabiliyor olması.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.