Haberler

Bitcoin elektrik tüketimi rekoru kıracak!

Bitcoin elektrik tüketimi rekoru kıracak!

2019 yılında sonunda Bitcoin, İrlanda aile aynı seviyede kullandığı elektrik tüketimi rekor kıracak. Bitcoin, sera gazı emisyonlarındaki payını arttırıyor.

Bitcoin elektrik tüketimi, İrlanda elektrik tüketimi kadar…

 

Kripto para birimlerindeki dalgalanma değerleri kadar, Bitcoin’in artan elektrik istekleri de dikkatleri çekiyor. Bitcoin ağının elektrik kullanımını takip etmek ve tahminde bulunarak bunun geleceğe yansımasını anlamak oldukça önemli bir süreç olup, buna göre Bitcoin, 2019 yılının sonunda dünya elektrik enerjisinin %5’ini kullanacak.

Ekonomi ve Blockchain uzmanı Alex de Vries yürüttüğü çalışma sonucunda Bitcoin’in elektrik tüketimi hakkında yeni bilgilere yer veriyor. Ekonomi dayandırılarak yapılan tahminlerde Bitcoin ağının minimum elektrik güç kullanımı 2.55 gigawatt’a ulaştığı belirtiliyor. Bu da İrlanda’nın elektrik kullanımında denk geliyor. Ya da Bitcoin’de tek bir işlemde kullanılan elektrik Hollanda da bir hanenin aylık tüketimine den k geliyor.

 

Bitcoin elektrik tüketimi 7.7 Gigawatt olacak

Yapılan araştırma sonucu, Bitcoin işlemlerinin 2019 yıl sonunda 7.7 gigawatt seviyelerine ulaşacağı ve bunun da dünya elektrik tüketiminin %5’ine denk geliyor. Bu artışı madencilik faaliyetleri ve Bitcoin işlem ağındaki işlemlere göre değişkenlik göstereceği belirtiliyor.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.