BilgisayarDonanım

ASUS PRIME Z490-A Anakart Özellikleri

ASUS'un Z490 PRIME Serisi Anakartlar Sızdırıldı - Intel'in 10.Nes Comet Lake Masaüstü İşlemcileri için Z490-A ve Z490-P

10. nesil Intel Comet Lake Masaüstü İşlemcileri için Z490 PRIME serisi Z390 PRIME serisi anakartın ürün sayfasında göründüğü için ASUS’taki biri yanlış anakart için yanlış resimler koymuş gibi görünüyor .

ASUS PRIME Z490-A Anakart Özellikleri

Üst kısım olan ASUS PRIME Z490-A’nın özelliklerinden başlayarak, doğrudan 8 + 4 pinten meyve suyu alan 14 veya 16 fazlı güç teslimatı gibi görünen LGA 1200 soketine bakıyoruz. bağlayıcı yapılandırması. Anakart, çok hızlı veri hızlarında 128 GB kapasiteye kadar destekleyebilen dört DDR4 DIMM yuvasına sahiptir.

 

Anakart, ikonik PRIME tasarımını, beyaz renkli soğutucular ve PCB’de lazerle dağlama ile taşır. VRM soğutucuları alüminyumdan yapılmış gibi görünüyor ve bir ısı borusu ile birbirine bağlanabilir. I / O kapağı PRIME ve Z490 Serisi markasına sahiptir ve RGB aydınlatması olmadan harika görünür.

Soketin altında, 10G LAN gibi bir üçüncü taraf denetleyiciyi veya eklenen PCIe şeritleri için bir PLX çipini soğutabilecek ayrı bir soğutucu var gibi görünüyor.

Anakarttaki genişletme, 3 PCIe Gen 3.0 x16 yuvası, 3 PCIe Gen 3.0 x1 yuvası ve iki tam uzunlukta M.2 yuvası içerir. Anakart ayrıca bir NIC’yi desteklemek için daha küçük bir bağlantı noktasına sahiptir. Soğutucu PCH de beyaz renklidir ve üstte daha büyük bir ASUS markasına sahiptir. Depolama için 6 SATA III bağlantı noktasına ve birkaç USB bağlantısına bakıyoruz. PRIME Z490-A’nın tasarımı ve kalitesi Z390-A’dan çok daha üstün görünüyor, ancak fiyatların aynı kalmasını umuyoruz.

 

ASUS PRIME Z490-P Anakart Özellikleri

Bir sonraki anakart, daha muhafazakar bir 12 Faz güç dağıtımı ile LGA 1200 soketine sahip PRIME Z490-P’dir. CPU ayrıca 8 + 4 pinli konektör yapılandırmasıyla da çalışır. Anakart, soğutucularında fırçalanmış metalik bir tema taşıyor. İki alüminyum blok VRM’leri soğutuyor ve tek bir alüminyum blok PCH’yi soğutuyor. Anakart ayrıca dört DDR4 DIMM yuvası ile birlikte gelir ve 128 GB’a kadar bellek kapasitesini destekleyebilmelidir. Depolama seçenekleri arasında 4 SATA III bağlantı noktası bulunur.

Anakarttaki genişletme iki PCIe 3.0 x16, üç PCIe 3.0 x1 yuva ve NIC için ek bir M.2 soket (Key-E) bağlantı noktasına sahip. İki tam uzunlukta M.2 bağlantı noktası içerir. Anakart, 10. Nesil Intel Comet Lake PC’yi inşa edenler için oldukça iyi bir seçim olmalı. I / O’ya gelince, anakartın arkasında 2 USB 2.0, HDMI, DisplayPort, 2 USB 3.2 Gen 2, 2 USB 4.2 Gen 1, LAN, Optik SPDIF ve 5 kanallı bir ses jakı elde edersiniz.

 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı..

Sayfayı Görüntülemek için Tarayıcınızın Reklam Engelleme özelliğini pasif hale getirmelisiniz.