Artık ABD, diğer ülkelerin Huawei ürünlerini kullanmayı bırakmasını istiyor

0
48
  • ABD, diğer ülkeleri Huawei’den ekipman kullanmama konusunda uyardı.
  • Askeri üslerin bulunduğu ülkelerde Çin’den ekipman kullanımı konusunda endişe duyuyor.
  • ABD’nin Huawei ile uzun süredir devam eden sorunları var.

ABD hükümeti göre, Huawei yapımı telekomünikasyon ekipman kullanılarak durdurmak için müttefiklerini ikna etmeye çalışıyor Wall Street Journal (via Bloomberg ). Yayın, konuyu bilen insanları, ABD’li yetkililerin Almanya, İtalya, Japonya ve diğerlerinin konuyla ilgili olarak iletişim kurduğunu söylüyor.

Görünüşe göre, son uyarılar ABD’nin ABD’nin askeri üsleri olan ülkelerdeki ekipmanlarının kullanımı konusundaki endişelerinden kaynaklanıyor. Wall Street Journal’a göre, ABD hükümeti Huawei’yi kuran ülkelerde telekomünikasyon altyapısının geliştirilmesi için para sağlamaya istekli .

Bu, ABD’den Huawei ekipmanlarını ve telefonlarını kullanma konusunda son uyarıların en son ürünüdür . Dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olmasına rağmen , şirketin ABD’de önemli bir varlığı yok. Şirket,  Avustralya ve İngiltere’de de  incelemeye başladı. ağlar.

Huawei hakkındaki uyarılar, şirketin Çin hükümetine verdiği iddia edilen bağlantılarla ilgilidir. Şirket, Halk Kurtuluş Ordusunda eski bir memur olan Ren Zhengfei tarafından kuruldu. Geçenlerde, FBI başkanı Christopher Wray , şirketlerin diğer hükümetlerin telekomünikasyon ağları içindeki güç konumlarına bağlanmalarının “fark edilmeyen casusluk” yapmalarına izin verebileceğini açıkladı.

Bununla birlikte, Huawei, başka bir BİT satıcısından daha fazla risk taşımadığını ileri sürmüştür.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here